KSÜ Kapısı Neden Açılmıyor ?

KSÜ Kapısı Neden Açılmıyor ?

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Kampüs alanına yapılan kapının açılmaması öğrencileri ve Kahramanmaraşlıları hayrette düşürüyor..

Bir gurup iş adamı tarafından 250 bin TL harcanarak KSÜ Ferhuş Külliyesine, Gaziantep yolu üzerine yapılan kapının üzerine isim yazılmaması, kapının açılmaması vatandaşları hayrette düşündürüyor..

Bir süre önce basın ile bir araya gelen KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci,” Kapı güzel ama, kapıdan çıkan çocuklarımıza araba çarpar diye açmıyorum düşünüyorum demişti..

Kapıyı yaptıran iş adamlarımız ise: Uçağa binmeyelim uçak düşer ! Gemiye binmeyelim gemi bata bilir, otomobil’e binmeyelim kaza yapar bilir, Trene binmeyelim raydan çıka bilir.. biz en iyisi ata binelim.. çünkü atalarımız: Eşekten düşen ölmüş, attan düşen ölmemiş derler biz ata binelim,” diyerek kapının açılmamasın tepki gösterdiler..

Konu ile alakalı görüşlerini aldığımız iş adamlarımız: “ Kahramanmaraş Gaziantep yolu üzerine, Büyükşehir belediyemiz bir korkuluk yapa bilir, böylece öğrencilerin yola çıkması engellene bilir, aynı şekilde belediye yaptırmazsa böyle bir demirin maliyeti bir şey değil bizde yaptıra biliriz ama KSÜ gelişmesin diyen düşünce bu kapıyı açtırmıyor diyerek tepki gösterdiler..

KSÜ Karacasu Külliyesinin kapısı neden açılmıyor ? sorusunu KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveciye gazeteciler aracılığı ile soran vatandaşlar: “ Bu şehrin kaderi kara, KSÜ önüne bir köprülü kavşak yaptılar, Maraş usülü ,bir türlü bitmedi, KSÜ Karacasu külliyesine Sanayicilerimiz bir kapı yaptırdı onu da bir türlü açamıyoruz, bu şehrimizin kaderi ne zaman değişecek onu merak ediyoruz.. “ diyerek olaya tepki gösterdiler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co