KSÜ, Kahramanmaraş İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına katıldı

KSÜ, Kahramanmaraş İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına katıldı

Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 30-31 Mart 2017 tarihlerinde Kahramanmaraş Fuar Merkezinde (KAFUM ) bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Kahramanmaraş 4. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (KAMİF)” etkinliğine Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini (KSÜ) temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Solak katıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı ve KSÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü’nün de yer aldığı fuarda kurulan KSÜ standında Üniversitemizi, Genel Sekreterlik, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Teknokent, ÜSKİM ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi personellerinden oluşan ekip tanıttı.

İş arayan ve işverenlerin bir araya geldiği ve firmaların tanıtım imkânı bulduğu fuara 62 firma katılım sağladı.

KSÜ standında ÜSKİM’de yapılan analizler ve Teknokent’te yürütülen ar-ge projeleri çalışmaları hakkında katılımcılara bilgilendirme yapılırken, Teknokent bünyesinde yer alan firmaların bölgede ürettikleri ürünler de sergilendi. Fuarda Rob Teknolojinin 3D Yazıcılarla elde ettiği çıktılar, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

KAMİF ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Solak, “Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz çerçevesinde şehrimize ve halkımıza katkı sağlamak açısından paydaşlarımızla yaptığımız bu tür organizasyonlarda görev almak ve Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğine katkıda bulunmak, bizleri memnun etmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı ve Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü ise, “İŞKUR İl Müdürlüğü ile yürüttüğümüz bu güzel projenin halkımız tarafından büyük ilgi görmesi ve istifade edilmesi yorgunluğumuzu bizlere unutturmuştur. Bundan sonra da hem şahsım hem de Üniversitemiz adına bu tür organizasyonlarda görev almaya devam edeceğiz. Organizasyon ekibine ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co