KSÜ, Demokrasi ve Milli İradeye sahip çıkmaya devam ediyor

KSÜ, Demokrasi ve Milli İradeye sahip çıkmaya devam ediyor

15 Temmuz 2016’da milleti hedef alan hain darbe teşebbüsü sonrasında, meydanlarda demokrasi ve milli iradeye destek nöbetleri ilk günkü heyecanla sürüyor.

Milletin iradesini yok sayan, kendi milletine kurşun sıkan, gazi meclisi bombalayan teröristlerin darbe girişimi karşısında, ilk andan itibaren milletin yanında yer alan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) yönetici, personeli ve öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci öncülüğünde Demokrasi ve Millî İrade’ye destek nöbeti tutmak için yeniden meydanlara yürüdü.

Kahramanmaraş Müftülük Meydanı önünde toplanan yaklaşık 5 bin KSÜ’lü, mehter marşları, birlik mesajları ve darbe karşıtı pankartlar ve tekbirler eşliğinde Kahramanmaraş Kent Meydanı’na yürüdü.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Üniversite Senatosu’nun oybirliğiyle aldığı 29.07.2016 tarih 2016/20 sayı ve 1 nolu karar metnini, demokrasi nöbeti tutan Kahramanmaraşlılarla paylaştı. İlgili kararla KSÜ Avşar Yerleşkesi 59-60 nolu parsellerde yer alan parka, FETÖ’cü teröristlerin darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığı’na yapılan saldırıda, terör örgütü mensubu sözde komutanı alnından vuran Kahraman Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adı verildi.

KSÜ Senatosu tarafından Şehit Halisdemir’in adının Üniversite yerleşkesi içerisinde yer alan parka verilmesi, Kahramanmaraş Kent Meydanı’nı dolduran demokrasi kahramanlarından büyük alkış aldı.

“İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, ‘Rabbim bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın.’ dediği gibi, bizler de diyoruz ki: Rabbim bundan sonra darbeye, darbe girişimlerine dahi müsaade etmesin. Demokrasi ortamında, birbirimize saygı duyarak yaşamaya devam edelim.” diyen Rektör Deveci, Kahramanmaraşlı yetkililere seslenerek Kent Meydanı’na da Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adının verilmesi önerisinde bulundu. KSÜ Rektörü Deveci’nin önerisi, meydanı dolduran binlerce Kahramanmaraşlı tarafından alkışlarla karşılandı.

Meydanda kurulan platformda KSÜ yöneticileri, Demokrasi ve Milli İrade nöbeti tutan Kahramanmaraşlıları selamlarken, KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Elemanları tarafından tasavvuf musiki konseri verildi. Kur’an tilaveti ve dualarla tamamlanan programın ardından KSÜ Yöneticileri ve personelleri, sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbetine devam etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co