KSÜ de nöbet değişimi

KSÜ de nöbet değişimi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kahramanmaraş’ta bulunan devlet üniversitesidir.Kahramanmaraş Akdeniz bölgesindedir.Bölge öğrenci şehri olarakta bilinir.Hava yollarıyla ve karayollarıyla ulaşım imkanının olduğu Kahramanmaraş bir buçuk milyona yakın nüfusuyla hareketli bir şehirdir.

11 Temmuz 1992 tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 3837 sayılı yasa ile kurulmuştur.

KSÜ: Üniversite, şehir merkezinde, Merkez, Karacasu, Avşar kampüslerinden oluşmaktadır. Avşar Kampüsü Sır Barajı ile sınırı olan ve Kayseri Devlet yolunun 10. kilometresinde bulunan Avşar kesiminde yer almakta, Rektörlük, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Ve Mimarlik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Orman Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu birimleri ile merkez kampüs olarak faaliyet göstermektedir. Ayrıca Avşar Kampüsü üzerinde Tıp Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi binalarının inşaatları sürdürülmektedir. Ayrıca Elbistan ilçesinde Teknoloji Fakültesi üniversitenin, 10.fakültesi olarak 2008 yılından itibaren eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Fakülteler

Tıp Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Fen Edebiyat Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

Mühendislik ve Mimarlik Fakültesi

Orman Fakültesi

Ziraat Fakültesi

Elbistan Teknoloji Fakültesi

Hukuk Fakültesi ( Öğrenci önümüzdeki yıl alacak)

Prof.Dr. Yusuf Vanlı: Kurucu rektör olarak göreve başlaması ve KSÜ kurması ile başlayan Üniversiteli hayatımızda, 2. Rektör Prof.Dr. Osman Tekinel, 3. Rektörümüz Prof.Dr. Nafi Baytorun , 5. Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan oldu..

Bugün 28 Kasım 2014 Cuma günü saat 14 00 de Prof.Dr. Durmuş Deveci KSÜ 6. Rektörü olarak görevi devir alacaktır..

KSÜ de Durmuş Deveci dönemi

Evli 4 çocuk babası olan Durmuş Deveci : Hocamız KSÜ Tıp Fakültesi den bu makama çıkması sebebi ile KSÜ dışından biri değil..

Yani Kahramanmaraş ve KSÜ bilmeyen bir hoca değil, bugüne kadar Tıp Fakültesinde görev yapıyordu.. bugünden sonra ise Rektör olarak KSÜ yönetimini eline almış olacaktır.

Geçen günde yazmıştım !..

Yeni Rektörümüz Prof.Dr. Durmuş Deveci : Çiçek göndermeyin, Çiçek parasını KSÜ vakfına yatırın imkanı olmayan öğrencilere çorba parası olsun, çay , simit parası olsun, bu beni çok daha fazla mutlu edecektir..

Bugün Üniversitede çocuk okutmak kolay değil, ülkemizin zeki çocukları okuyarak yarının yöneticileri olmalı onun için herkesin bu gençlere destek olması gerekiyor.. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Vakfı : öğrencilerimize burs vererek onların okumasına destek olmalı,” diyerek ilk çıkışını alkışlamıştık..

Rektörümüz bugün görevi devir alıyor.

Cuma namazından sonra Saat 14 00 de KSÜ de düzenlenen törenle Rektörlük koltuğuna oturacak olan yeni rektörümüzden ilk beklentimiz ise :

KSÜ Tıp Fakültesi hastanesi personel olmadığı için büyük bölümü kapalı duruyor.. yaklaşık bin’e yakın personel alımı yapılarak hastanenin bir an önce açılmasını bekliyoruz..

Dev bina 750 yatak ve boş duran bir hastane..

Yıllardır hep yazdık : KSÜ Tıp Fakültesi hastanesi ne zaman bitecek diye.. bitti bir yıldan beri personel olmadığı için hizmet veremiyor..

Rektörümüzde buradan geldi.. yani Tıp Fakültesinden geldi.. sorunu bizden çok daha fazla ve iyi biliyor , kendisinden bir an önce personel alarak KSÜ tıp Fakültesi hastanesini açmasını bekliyoruz..

Kahramanmaraş’ın buna ihtiyacı var..

Bizce  en öncelikli sorunumuz bu

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co