KSÜ de Dış İlişkiler

KSÜ de Dış İlişkiler

KSÜ Dış İlişkiler Birimi ve Erasmus Ofisi Yenilendi

 

Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi bünyesinde 2004 yılından bu yana hizmet verenErasmus Ofisi ve KSÜ Dış İlişkiler Biriminin fiziki şartları hızla büyüyen ve gelişen üniversitemizin ihtiyaçları doğrultusunda her geçen yıl artan iş hacmine cevap verecek şekilde yenilenerek modern bir görünüme kavuşturuldu.

Daha önce Rektörlük binası üçüncü katında bulunan Dış ilişkiler Birimi ve Erasmus Ofisleri, KSÜ Avşar Yerleşkesinde yer alan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Daire başkanlıklarının bulunduğu binanın zemin katına taşındı.

Yenileme çalışmaları iki ay süren ve yaklaşık 40 bin lira harcanan ofisin ihtiyaçlarının önemli bir kısmı AB projeleri ile karşılanırken, kalan kısımlar üniversite kaynakları ile tamamlandı.

Yenilenen ve bünyesine Yurt Dışı Öğrenci Ofisi, Mevlana Ofisi, AR-GE Ofislerini de katanErasmus Ofisi ile KSÜ Dış İlişkiler Birimininaçılışını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı.

Rektör Deveci yürütülen çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederken, Erasmus Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Fikret Birdişli ve Dış İlişkiler Birimi sorumlusu Özlem Nalbantbaşı’dan faaliyetler ve yenilikler hakkında bilgi aldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin 46 üniversiteyle öğrenci değişim anlaşması var. Bunun yanı sıra KSÜ’de 29 ülkeden 751 yabancı öğrenci eğitim görüyor.

Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin yanı sıra; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Kıllı ile Prof. Dr. İsmail Bakan,  KSÜ personeli ve Üniversitemizde eğitim gören yabancı öğrenciler katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co