KSÜ de Devir-Teslim Töreni

KSÜ de Devir-Teslim Töreni

Devir- Teslim töreninde ne gördün diye sordular !..

Salonda : uyuyanlar çoktu !… oysa benim uyuyup rüya görmem sonra da onu yazmam gerekti ama ben uyanık çoğunluk uyuyordu..

Sebebi : eski ve yeni rektörlerimizin heyecan veren birer konuşma yapmamalarından kaynaklandığını ve yeni rektörün daha iyi bir hatip olacağının sinyalini aldım..

Geri başa dönecek olur sam:

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde bugün rektörlük devir teslim töreni vardı..

Rektörlük seçimi bana göre baştan aşağıya yanlıştır..

16 yıl önce : 179  oy alanı rektör adayı atanmıyor sadece 3 oy alan kişi Cumhurbaşkanlığı tarafından rektör olarak atanıyor.. sonra günlerce tartışıldığını unutmadık !..

Kanun böyle : Yetki Cumhurbaşkanında

Ben yaptım oldu.. Kanun benim !..

Neyse ki : KSÜ eski rektörü Prof.Dr. Fatih Mehmet Karaaslan ile yeni Rektörümüz Prof.Dr. Durmuş Deveci’in arasında böyle uçurum yoktu, az bir oy farkı vardı ama yinede tartışmaları beraberinde getirdi..

Eski Rektörümüz Karaarslan:” Tartışmalara girmeyeceğim, 28 Kasım günü 4 yıl önce devir aldım, bugünde teslim ediyorum, İdareye saygı duyuyorum, yeni rektör kardeşimize başarılar diliyorum, KSÜ Tıp Fakültesinde hastalarımla ilgilenerek görevimize devam edeceğiz,” diyerek teşekkür etti..

Ama seçim sistemi ve atamalarla ilgili tartışmalarda devam ediyor.. ede dursun, biz KSÜ Vakfı yönetimi olarak Başkanımız Muzaffer Çaylı beyle birlikte törendeyiz..

Cuma namazını kılıp: KSÜ ye törene gitti..

Gözüm : 11 aday adayı vardı onları aradı ama maalesef hiç birini göremedim..

Oysa : Seçim bitti, Cumhurbaşkanlığı atamayı yaptı, yeni rektör Prof.Dr. Durmuş Deveci bey artık KSÜ tümünün rektörü 4 yıl boyunca bize hayırlı olsun demek düşer diyerek gelmelerini arzu ederdim..

Çıkışta ikisini gördüm son anda törene katıldılar sanırım..

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek , siyasiler sivil toplum kuruluşu başkanları ve davetlilerin gelmesi ile törene geçildi.

KSÜ de devir teslim töreni olunca, yeni rektör yardımcısı olmak isteyenler ön planda kendilerini göstermeye çalışıyorlardı..

KSÜ Rektörü Prof.Dr. Fatih Mehmet Karaarslan : son defe rektör olarak bir konuşma yaptı, nefesi kesildi ve göz yaşlarına hakim olamadı..

Kolay değil : 4 yıllık süre sonunda makamdan ayrılmak kolay değil..

Rektörlük cübbesini ve KSÜ Mührünü yeni Rektör Prof.Dr. Durmuş Deveci’ye teslim etti.. başarılar diledi..bizde kendisine bundan sonraki hayatında başarı ve sağlıklar dileyerek teşekkür ettik..

Aklıma bir tren hikayesi geldi..

Tren’e binen el kaldırsın : buradan ellerin kalkmadığını görüyorum..!

Herkes uyuyor ! hııı uyanın huuuuu..

Anlaşıldı.. bize tren gerek, tren…

Hızlımı ? olur !.. Hızsızız mı ? olur ! Kahramanmaraş’a tren gelmesi gerekiyor, Kahramanmaraşlıların acilen trene ihtiyacı var…Kahramanmaraşlıyı trene bindirmemiz gerekiyor..

Tren önemli :

Treni görmeyenlere tarif ediyorum: Bir otobüs düşünün , bunların bir birine bağlanmışıdır.. tekerleri lastikli değil, demir olup, demir raylar üzerinden gider.. Yolu Türkoğlu ve Narlı ilçemize düşenler mutlaka treni görsünler..

Tren önemli bir ulaşım aracı, yük taşır.. insan taşır ekonomiktir..

Bu kadar tren’e bir de bakan …… gerekli

Trene herkes bakar, her ne kadar : Öküzün Trene baktığı gibi ne bakıyorsun deseler de siz bunlara inanmayın : Bu kadar trene herkes bakar..

Kahramanmaraş’a hızlı tren gelse kim bakmaz, Vallah ben bile gider bakarım nasıl gidiyor diye hatta bir de biner Ankara’ya bile giderim..

Uyuyanlar- gözlerini üfleyenler.. bir yere bakan donuk insanlar..

Neyse : Hukukçu – İnşaat Mühendisi Serdar Erdoğanyılmaz’a bu tren işini bir sorayım da bunun hesabını yapsın bakalım, hızlı tren Kahramanmaraş’tan geçer mi ?..

Dönüyorum: Rektörlük Devir Teslim törenine, konuşmalar, plaket töreni devir teslim bitti, yeni rektörümüz kapıya çıkarak tüm konukları, devlet erkanını uğurladı..

Sonra da gitti makamına oturdu..

Hayırlı olsun

KSÜ mensuplarına hayırlı olsun diyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co