KSÜ çalışanları İftarda buluştu

KSÜ çalışanları İftarda buluştu

Kısa adı KSÜ olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Mehmet Karaaslan,”KSÜ yemek hanesinde personel ve çocuklarına iftar yemeği vererek, bin kişi ile iftarda buluştu..”

İlk iftar geçen yıl yapılan ve bu yıl ikincisi düzenlenen iftarda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ve Eşi Şükran Karaaslan’ın ev sahipliğinde Avşar yerleşkesi içerisinde bulunan merkez Kafeteryanın üç salonun da birden verilen iftar yemeğine Akademik personel ve aileleri katıldı.

KSÜ  Rektör yardımcıları Prof.Dr. İsmail Bakan, Prof.Dr. Ahmet Tutuş, Genel Sekreter Rüştü Ertuğrul, Fakülte Dekanları, Dekan yardımcıları, Bölüm Başkanları, öğretim üyeleri ile birlikte yaklaşık bin kişinin katıldığı ve canlı müzik eşliğinde yapılan iftar yemeğinde kısa bir konuşma yapan Rektör Prof.Dr. Fatih Mehmet Karaaslan şunları söyledi; “ Geçtiğimiz yıl başlattığımız, bu yıl ikincisini yaptığımız ve yer sorunu nedeni ile mecburen iki gurup olarak bir araya geleceğimiz iftar yemeğimize hoş geldiniz. Bugün siz değerli hocalarım ve aileleri ile birlikteyiz. Önümüzdeki hafta ise değerli idari personellerimiz ve aileleri ile bir araya geleceğiz. Bir Ramazan ayına ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayı insani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü şekilde toplumsal hayata yansıdığı, sevgi ve nimet paylaşımının zirveye çıktığı, kardeşlik ve muhabbet bağlarının kuvvetlendiği,  birlik ve beraberliğin asıl manasını bulduğu mübarek bir aydır. Ramazan ayının milletimizin dirliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olması temennisi ile hayırlı ve bereketli geçmesini diliyor, davetimize icabet ettiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

İlahiler ve sanat müziği eşliğinden devam eden iftar programı gece geç saatlere kadar devam etti.

yemek (3)

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co