Kreş Çocuklarının Camiler Haftası Ziyareti

Kreş Çocuklarının Camiler Haftası Ziyareti

Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle Ülke genelinde çocukların Cami ziyaretleri devam ediyor. Bu güzel görüntüler Kahramanmaraş’tan olup 3-6 yaş arası Kreş öğrencileri ve öğreticileri Kirişçi Camiine ziyarette bulundular.

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinin sayılı büyük camileri arasında yer alan Kirişçi Camiinin kubbeleri bu kez 3-6 yaş kız ve erkek kreş öğrencilerinin sedalarıyla yankılandı. Diyanet’in 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artarken, 3 yaş kreş öğrencilerine de değerler eğitimi veriliyor.

Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta Kirişçi Camii Polen Kreşi öğrencilerinin ziyaretiyle şenlendi. Din Gönüllüleri Derneği başkanı olan Cami İmam Hatibi Şevket Bozdoğan çocuklara hem camiyi tanıttı hem de dini bilgiler verdi. Camide mihrap, minber, vaaz kürsüsü ve müezzinliği anlattı. İmam Bozdoğan, Bu gün Allah’ın evi olan camimizi ziyaret ettiniz, ne güzel ettiniz, nasılsınız? Diye çocuklara seslendi.

DSC01388

Bozdoğan konuşmasında; “Camilerle çocuklarımızı tanıştırmaz isek Camilerimizin 24 saat açık olmasının hiç bir anlamı yoktur. Camiler, herkesi bünyesinde toplayan mekânlardır. Camiler Müslümanların ibadet için bir araya geldiği yerlerdir. Camiler; hiçbir ayrım olmaksızın aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız mabetlerdir. Üzüntülerimizi giderdiğimiz, moralimizi müspet anlamda düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz ve pekiştirdiğimiz yerlerdir. Birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz-yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir.”şeklinde konuştu.

Kreş Polen’in değerler eğitimi öğretmeni Esra Bozdoğan Camiler haftası dolayısıyla çocuklara Camiyi sevdirmek ve tanıtmak için Kirişçi camiine geldiklerini belirtti. Esra Bozdoğan kreşte 3 ve 4 yaş grubu çocukların okuduğunun altını çizdi, küçük gruplara değerler eğitimi olarak Kur’an eğitimi verdiklerini, büyüklere ise cüzden başlayarak Kur’an öğretimi verildiğini hatta hatim grubunun olduğunu söyledi.

Kreşin parlayan yıldızı diye tabir edilen 4-6 yaş grubun öğretmeni Senem Çulfa, Kreşte verilen değerlerin yanında Camiye uygulama için geldiklerini vurguladı.

Kreş velisi Harika Karaman, yapılan etkinlikten dolayı memnuniyetini dile getirdi yetkililer teşekkür etti.

Daha sonra cami İmam hatibi Şevket Bozdoğan çocukların elinden tutarak onlara Camide namaz nasıl kılınır çocuklara uygulamalı anlattı, hep birlikte namaz kıldılar, dua ettiler. Minik öğrenciler Allah’ın isimlerini saydılar,  öğrendikleri Kur’an ve dualardan okudular.

Ziyarette engelli Milli Yüzücü Şahin Olgun da hazır bulundu. Olgun kendisi gibi Down sendromlu Furkan’la ilgilendi, bu birliktelik güzel görüntülere sahne oldu.

Program sonunda cami görevlisince çocuklara çikolata ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

HABER-KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co