Kozak: Af yasası yeterli değil

Kozak: Af yasası yeterli değil

Kozak: Af yasası yeterli değil

Kahramanmaraş İnşaatçılar Odası Başkanı Adnan Kozak, prim borçları af yasasının yeterli olmadığını, af kapsamının genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Kozak: Af Yasası Genişletilmeli

Ağustos ayında yürürlüğe giren prim borcu af yasası olarak bilinen 6736 Sayılı Yasa, esnafı memnun etmedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kahramanmaraş İnşaatçılar Odası Başkanı Adnan Kozak, af yasasını en çok Bağkurluların beklediğini ifade ederek: “Çıkan düzenlemenin sadece bir yıllık borcu kapsaması, esnafımızda hayal kırıklığı yarattı” dedi.

Başkan Kozak; “Af yasası Bağkurluların sadece 1 Mayıs 2015 ile 30 Haziran 2016 tarihleri arasındaki prim borcunu kapsıyor. Yani bu yasa sadece son 1 yıllık borca kolaylık getiriyor.

Birçok esnafımız çıkacak af yasasıyla Bağ-Kur prim borçlarını ödeyip, emekli olmayı hayal ediyordu. Diğer yandan emekliliği gelmemiş fakat prim borcu birikmiş sağlık hizmetlerinden faydalanamayan esnafımızda bu yapılanma ile borcundan kurtulamadı. Yasanın sadece 1 yılı kapsaması esnafımızı memnun etmedi. Görünen o ki; esnafın rahatlaması için çıkarılan bu yasa açıkçası yerini bulmadı.

Esnafımızın zaten işleri iyi olsaydı, prim borcu da olmayacaktı” dedi.

Yasanın genişletilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Kozak, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Esnafımız adına hükümetten geçmişe dönük bütün prim borçlarını kapsayan bir af yasası bekliyoruz. Bu durumda, hem birçok esnafımız emeklilik hayaline kavuşacak hem de devletimiz daha çok alacak tahsil edecektir.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co