Kosgeb ve Tümsiad’dan Devlet destekleri semineri

Kosgeb ve Tümsiad’dan Devlet destekleri semineri

KOSGEB Kahramanmaraş Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve TÜMSİAD Kahramanmaraş Şubesi organizatörlüğünde Devlet Destekleri Semineri ve KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Sertifika töreni düzenlendi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen Programa Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvencer, KSÜ Rektörü Durmuş Deveci, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kosgeb Kahramanmaraş Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Sadık Gözek, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Dr. Ömer Süha Uslu,  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Şube Müdürü Gülgün Çelik, Teydeb Bilimsel Programlar Başuzmanı Murat Güler, İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Yeliz Torun, İşkur il Müdürü Ali Yüce, Tümsiad Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan Toprak, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kadir Gülkesen, Doğaka Kahramanmaraş İl Koordinatörü Ertuğrul Kazancı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayları Prof. Dr. Arif Özsağır ve Ali Özdemir, Kamu Kurum ve Kuruluşların yetkilileri, Tümsiad Yönetim Kurulu üyeleri, Sivil toplum örgütleri temsilcileri ve yeni girişimciler katıldı.

Adan Toprak

Düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Tümsiad Başkanı Adnan Toprak, Bu gün buraya gelen Ankara’dan gelen kurum görevlilerimize ve bize bu konuda çok büyük destek veren KOSGEB Kahramanmaraş Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Sadık Gözek Bey’e çok teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ta bu tür toplantının yapılması genç girişimcilerimize çok önemli, Devlet Kurumlarından hangi destekleri alabileceklerini öğrenmiş olacaklar. Ben davetimize icabet eden bütün konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Dr. Ömer Suha Uslu

Kosgeb Hizmet Merkezi Kahramanmaraş Müdürü Dr. Sadık Gözek ise, açılış konuşmasında şunları belirtti; “Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz Projesi kapsamında düzenlediğimiz, KOSGEB olarak TÜMSİAD ile işbirliği içerisinde Ülkemizde Devlet Desteği veren belki doğrudan ulaşmakta zorluk çektiğiniz bir çok kurumu bir araya getirerek K.Maraş’ta ilk ağızdan Devletin işletmelere, girişimcilere vermiş olduğu imkanları sizlere sunmayı planladık. Burada başta il dışından gelen kurum temsilcileri olmak üzere tüm kurumların temsilcisine teşekkür eder, burada aktarılan bilgilerden maximum derecede faydalanmanızı temenni ederim.“ dedi.

Dr. Sadık Gözek (2)

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer  yaptığı konuşmada; “ Bu Programı düzenleyen Tümsiad Kahramanmaraş Şubesi’ne  ve Kosgeb Hizmet Merkezi Müdürlüğü’ne,  Buraya Devlet desteklerini anlatmaya gelen konuşmacılarımıza, genç girişimci adaylarıma, işletmecilere ve tüm konuklara teşekkür ediyorum.Yeni girişimciler için Devlet destekleri çok önemli. Bu gün burada sizlere  konuşmacılarımız devlet desteklerini anlatacak. Bu sizler için çok faydalı bir toplantı olacak.  Burada Devletin genç girişimcilerin yanında olduğunu verilen desteklerin neler olduğu konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Ben inanıyorum ki buradaki genç girişimciler ve işletmeler devlet desteklerini aldıklarında bunu en iyi şekilde değerlendireceklerdir ve işletmesini ayakta tutarak başarılarına başarı katarak işletmelerini büyütecekleridir. Ben bu toplantıyı düzenleyen organize eden ve burada destekleri anlatacak olan kurum görevlilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Gülgün Çelik

Daha sonra  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Şube Müdürü Gülgün Çelik: Bilim Sanayi ve Teknoloji  ve Yenilik Desteklerini, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Dr. Ömer Süha Uslu: Kırsal Kalkınma Programının Uygulanmasında TKDK desteklerini, Teydeb Bilimsel Programlar Başuzmanı Murat Güler: Tübitak Teknoloji ve Yenilik Desteklerini, İhracat Genel Müdürlüğü  İhracatı Geliştirme Uzmanı Yeliz Torun: Ekonomi, Bakanlığı İhracatı Geliştirme Destlerini, İşkur İl Müdürü  Ali Yüce İşkur desteklerini, KOSGEB Kahramanmaraş Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Sadık Gözek: Rekabetin Gücünün artırılmasında Kosgeb Desteklerini anlattı.

Kosgeb Müdürü Dr. Sadık Gözek; Gözek KOSGEB Destek Programları hakkında bilgiler verdi.

kosgeb (16)

Özellikle KOBİ Proje Destek Programı’nın çağrıya çıktığını ve 10 Nisan 2015 tarihinde kapanacağından ve Kurumsallaşma ve Markalaşma konularında projesi olan işletmelerin 150.000 TL Geri Ödemesiz olan bu desteğe başvurmaları halinde, işletmelerinin tanıtım, reklam, yazılım, danışmanlık, eğitim ve projenin %10’una kadar makine-ekipmandan faydalanabileceklerini belirtti.

Murat Güler

Ayrıca Girişimcilik Destek Programı kapsamında birçok kurumla  Girişimcilik Eğitimlerini verdiklerini ve 2010 yılından bu yana yaklaşık 5000 Girişimci Adayına bu eğitimleri verdiklerini, Eğitimler sonrasında ise 400’e yakın Girişimciye Yeni Girişimci Desteğini verdiklerini ve bu kapsamda 30.000 TL Geri Ödemesiz 70.000 TL Geri Ödemeli Toplam 100.000 TL’lik destek verdiklerini belirtti.

Etkinlik Girişimcilik Eğitimlerine katılan Girişimci Adaylarının Sertifikalarını almalarıyla sona erdi.

Yeliz Torun

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co