Körpe dimağlara sahip çıkmalıyız

Körpe dimağlara sahip çıkmalıyız

Yüce değerlerimize ve özümüze sahip çıkma şuuru, okul öncesi eğitimle başlamalı. Körpe dimağları ve gençliğe sahip çıkmalıyız ki; geleceğimizi inşa edelim.

Neden körpe dimağlara sahip çıkmalıyız diye yazıma başladım? Geçtiğimiz günlerde bir okuyucum aradı. MEB yayınlarından oğlunun kitabın da haç işaretini görünce şaşırmış. Anlatınca bendenizde şaşırdım. Olmaz öyle şey diye tepki verdim. Resimleri istedim. Resimleri gönderdi maalesef doğru…

 MEB Okuma yazma kitabı 1 Özel Eğitim uygulama Merkezi (Okulu)  kitabında haç işareti boyama bölümüne de alınmış ki; hafızalarda daha belirgin iz kalsın. Ders kitapları kontrol mekanizmasındaki bu zafiyet ’in müsebbibi kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarılarına rağmen demek ki hâlâ birileri Eğitim sistemimizle oynuyor. Dinler arası diyalog safsatasını canlı tutmak isteyenler var. Ders kitaplarında birçok skandallar yaşandı. FETÖ’nün Vatikan’ın emriyle yürüttüğü Dinler arası diyalog projesi övülmedi mi? Bir başka 4. Sınıf Türkçe kitabın da “Müzik Yeryüzüne Nasıl geldi?” gibi metinlerle o körpe zihinler bulandırılmaya çalışılmadı mı? Yine 4. Sınıf kitaplarında şiirle Ecdada dil uzatıldı. Osmanlı aşağılanmaya çalışıldı. Asıl aşağılanmayı hak eden bu şiiri yazandır. Bakın ne diyor şiir!  Halkın ne söz hakkı vardı ne oyu / Mutlak hâkim idi padişah soyu / Uyutulmuş idi asırlar boyu / Uyandı silkindi durdu bu millet/ demiş, halt etmiş… Osmanlıya dil uzatan tarihinden bihaber zavallılardır. Dil uzatıp da gerçeği görerek pişman olup şiirleriyle af dileyenlerde olmuştur. Ne bahtiyarlar ki; af dileme erdemliliğini göstermişlerdir.

Tarihler adını andığı zaman/ Sana hak verecek hey Koca Sultan/Bizdik utanmadan iftira atan / Asrın en siyasî Padişahına. (Rıza Tevfik)

Padişahım gelmemişken ya da biz / İşte geldik senden istimdada biz / Öldürürler başlasak feryada biz / Hasret olduk eski istibdada biz. (Süleyman Nazif)

Eğitim sistemimizi öncelikle FETÖ’cülerden daha dikkatli bir şekilde temizlenmeli! Demek ki operasyon yapabilecek adamları var.

Milli Eğitim Müfredatımız;  yüce değerlerimizi, Milli bütünlüğümüzü,  şanlı tarihimizi, büyüğünü, küçüğünü bilen, bilgi çağını takip eden, çalışkan bir neslin yetişmesini sağlayacak bilgilerle bezenmiş ders kitaplarıyla körpe dimağlara ışık tutmalıdır. Bunun da yolu MEB’ nın ders kitaplarının dikkatli kontrolüyle mümkündür. Vatikan’ın ve FETÖ’ nün sinsi planları karşısında uyanık olmalıyız.

Manevi değerlerimize sahip çıkarak, bu manada bir gençliğin yetişmesini temin etmek için çok çalışmalıyız. Değerlerine sahip çıkamayan gençlik, günlük yaşar, onun için değer o günü zevk-ü sefa içinde yaşamaktır. Din, vatan, millet düşmanlarının amacı budur. Bu amaca hizmet edenlere yazıklar olsun! Sevinenler boşa sevinmesin.

Gençliğin dinamiklerini din, vatan, millet sevdasıyla harekete geçiremezsek geleceğimiz karanlık olur.

Endişe etmiyorum. Manevi değerlerine sahip, Vatan, millet sevdalısı gençlik gümbür gümbür geliyor.

Körpe dimağlarda o gençliği takip edecek…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co