Köpekle sabah sohbeti

Köpekle sabah sohbeti

Köpekle Sabah Sohbeti !…

İt konuşur mu ? dilini bilirsen konuşur !

Kurtlar, kuşlar, tüm hayvanların dilini bilirseniz konuştuğunu görürsünüz !..

Mesele olan : Arif olmak !..

Bugün Cuma, Cuma gününe hürmet, Sevgili Peygamberimizin (SAV) sünneti diyerek sabah bir boy abdesti aldım, aracımla işimin başına geliyorum..

Kırmızı ışıklarda durdum: Belediye görevlisi otomatik çim sulama sistemini açmış, çimler sulanıyor, mis gibi bir hava sabah serinliği insanın içine neşe veriyor..

Çınar ağaçlarındaki kuşlar ise her biri ayrı bir telden maniler söylüyorlar güzel bir gün , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da gelecek onu düşünüyorum..

Güzel bir Cuma günü !

Sonra bir Koç gibi, kangal veya çoban köpeği cinsi bir köpek gelerek : çimleri sulamak için  o suyun fışkırdığı yerden su içmeye çalışırken göz göze geldik..!

Bana çok manidar baktı, sanki açık olan camdan içeri atlayacak gibi bir hali vardı..korkmadım desem yalan olur !..

Gözleri bana çok şey anlattı..!

Liseli aşıklar gibi gözüm gözünde: camı mı kapatayım !.. Kırmızı ışığı boş ver kaçayım ? diye hesap yapıyorum..ama gözüm gözünde..!

Bana bir şeyler söylemeye çalıştığını görünce daha da şaşırdım..!

Gözüm gözümde : Elim viteste , ne yapacağımı bilemiyorum !..

Sonra bana ne dedi biliyor musunuz : “ Ne bakıyorsun bana !..Allah seni benim gibi bir it, beni de senin gibi bir insan yarata bilirdi !..

Var mı buna bir itirazın !.. yok yaratan o veren o alan o itiraz edemezsin !.. seni ve bizleri yaratan Allah !.. Kainatı Allah yarattı !..

Günlerce : Aç ve susuz kalıyorum, su içecek bir yer yok, söyle o büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a , Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e , Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a de de Allah rızası için Parklara : kuşların, kedilerin, köpeklerin su içeceği yerler yapsınlar !..

İnsanların üzerinde bizim de hakkımız var unutmasınlar !..

Hayır hasenat istiyorlarsa bundan iyi hayır mı ? olur !..

Aç kalmak neyse de ! susuzluk çok zor ! hava sıcak , su ihtiyacımızı ancak sabahları çim sulanırken böyle gidere biliyoruz !

Çok bir şey istemiyoruz, evlerin balkonuna bir tabak içinde su bırakılsa kuşlar su içer , parklara hayvanların su içmesi için yer yapsalar hayvanlar su ihtiyacını karşılar..

Ecdadınız : Osmanlı, aç kurtları doyurma vakfı bile kurmuştu, bugün bizim bir damla su içeceğimiz yer yok ! Osmanlı torunlarına bu yakışmıyor.. Nerede o Osmanlı Devleti !..

Tüm hayvanların adına rica ediyorum: Parklara Kuşlar, kediler, köpekler için su içecek yerler yapsınlar, unutmayın ki bu şehir de bizde yaşıyoruz !..

Dünyayı yaratan Allah, hayvanları, ağaçları, insanları yaratan Allah ,  sizi benim gibi bir it, beni de sizin gibi bir insan yarata bilirdi..

Ben hayvan olarak yaşamanın zorluklarını çok iyi biliyorum, sizler için tüm kolaylıkları yapar, hayvanlara her türlü imkanı sunardım..

Unutmayın: Kul hakkı ve hayvan hakları var ! Hac için Arafat’a toplanan insanların tüm günahlarını Allah af ediyor, Hayvan ve Kul hakkı hariç , bizim hakkımız var unutmayın !..

Ben belki belediye başkanı olurdum, belki milletvekili olurdum, yada zengin bir iş adamı olabilirdim..! ama Allah beni it yaratmış , sizi de İnsan !..

Sabah sabah nereye gidiyorsun ?.. Çok çalışarak zengin olacağını mı düşünüyorsun, Allah-u Tala:” İlmi çalışana, Serveti dilediğime veririm ! “ buyuruyor..  Allah dilemedikçe hiçbir şey olmaz bunu unutma !…

Hey insan : sen şu bizim su meselesini belediye başkanlarımıza bir duyur, bu konuda adım atılırsa büyük sevap kazanırsın o da sana yeter !.. bu hayırı yapanlara da yeter !..

Türkçe bilen bu it: bir yandan su içmeye çalışıyor bir yandan da bizimle sohbet etmeyi de ihmal etmiyor..

İçimde bir korku ile onu dinlerken, kaçmanın yolunu arıyorum..

Gözü bende: benim gözüm onda !..

Sonra suyunu içmeye devam etti, Yeşil ışık yanar yanmaz, tam gaza bastım kaçtım, ama hayvan haklı, bu hayvanların parklarda su içme yeri olmalı..

40 derece sıcak da susuz bu hayvanlar , kuşlar, kediler, köpekler ne yapacak ! Allah rızası için belediye başkanlarımız parklara hayvanların su içmesi için yerler yapmalılardır..

Bir daha karşılaşırsam,belediye başkanları  isteklerini  yerine getirmezse, benden söylemesi, belediye başkanlarının adresini yazar kendilerine verim !..

Isıracaksanız buyurun adres derim.. benden söylemesi..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co