Konukoğlu; “Gaziantep yaşam alanımız”

Konukoğlu; “Gaziantep yaşam alanımız”

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, TGRT’nin “Gaziantep’te Ramazan Coşkusu” isimli canlı yayınlanan programına konuk oldu.

Konukoğlu, Gaziantep’teki çalışma ofisi bahçesinden gerçekleştirilen yayında Murat Barık’ın sorularını yanıtladı. SANKO’nun yatırımlarını planlarken hareket noktası olan ve adeta slogan haline gelen “Dünyada Türkiye, Türkiye’de Gaziantep” sözüne değinen Konukoğlu, “Gaziantep yaşam alanımız. Burada huzurluyuz, mutluyuz. Gaziantep’ten yola çıktık, Gazianteplilerle birlikte başardık. Bunu hiçbir zaman göz ardı etmeyiz” dedi.

Bundan dolayı da yatırımları planlarken öncelikle Gaziantep’te yapılabilirliği üzerinde durduklarını, olmuyorsa komşu illere yöneldiklerini, o da olmazsa başka illere yatırım yaptıklarını, ancak hiçbir şekilde Türkiye dışına bu amaçla çıkmadıklarını kaydeden Konukoğlu, “Dünyada Türkiye, Türkiye’de Gaziantep sözümüz, Gaziantep’i büyüttü. Her ilden sanayici ve işadamları, yatırımlarını kendilerine uyarlayacakları bu slogan doğrultusunda gerçekleştirmeli” diye konuştu.

GAZİANTEP MUTFAĞI

Dülük Orman alanında iftar saatinde pişirilen kebap dumanlarından esinlenen Barık’ın,Gaziantep mutfağına ilişkin sorusunu yanıtlayan Konukoğlu, “Dünyada Çin,  İtalyan, Fransız ve benzeri ülkelerin adını taşıyan zengin mutfaklar var. Duymamış olabilirim ama Gaziantep mutfağı dışında kent ismi ile bilinen mutfak bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Gaziantep mutfağının dünyada eşi benzeri olmayan lezzetler sunduğuna işaret eden Konukoğlu, uğurlamakta olduğumuz Ramazan ayında olduğu gibi, Ramazan Bayramı’nda da “Türkiye’nin misafirleri” olarak tanımladığı Suriyeli mültecilerle paylaşmaya özen gösterilmesini istedi.

“Lezzet ve samimiyetin şehri Gaziantep İstanbul’da” sloganı ile 9-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek “Gaziantep Tanıtım Günleri”ne değinen Konukoğlu, bunun bir fırsat olarak değerlendirilebileceğine dikkati çekti.

Sanayi ve ticaret kenti olan Gaziantep’in son yıllarda tarih ve kültür turizmi kenti olma yolunda da önemli atılımlar yaptığını anımsatan Konukoğlu, festivallerin turizmi, turist hareketlerini ve bilinirliği artırdığına vurgu yaptı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co