Konukoğlu CNBC-E kanalında

Konukoğlu CNBC-E kanalında

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “Hükümet kurulacaksa bir an önce kurulsun. Seçim olacaksa bir an önce olsun ve belirsizlik artık bir şekilde son bulsun” dedi.

CNBC-E Kanalında Melda Yücel’in sunduğu Finanscafe programına telefonla katılan Konukoğlu, daha fazla zaman kaybına yol açılmadan, hükümet konusunun bir an önce netliğe kavuşması gerektiğini söyledi.

Dolardaki yükselişte, güney sınırları ötesi etkenlerden daha çok dünya piyasalarındaki gelişmelerin önemli rol oynadığına dikkati çeken Konukoğlu, dolardaki harketliliğin kontrol altında tutulmasının daha farklı sıkıntılara neden olabileceğine vurgu yaptı.

Konukoğlu, Gaziantep’te son dönemde yaşanan sorunlara ilişkin soruya, “Gaziantep Suriye ile sınır ili. Diğer illere göre daha kritik bir noktada. Ama herkes işine, gücüne devam ediyor” yanıtını verdi.

Önünde sonunda demokrasi, huzur ve güven ortamının galip geleceğini kaydeden Konukoğlu, özellikle üç aydan beri hükümetin kurulması noktasında herkesin beklenti içerisinde olduğunu yineleyerek, “Hükümet konusundaki belirsizlik sona ermeli. Kurulacaksa bir an önce kurulmalı. Yok, seçim olacaksa bir an önce olmalı ki, belirsizlik son bulmalı ve herkes önünü görmeli” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co