Konukoğlu: “Bildiğiniz, istediğiniz mesleği seçin”

Konukoğlu: “Bildiğiniz, istediğiniz mesleği seçin”

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine, bildikleri ve istedikleri mesleği seçmelerini önerdi.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Okul Kurucu Temsilcisi de olan Konukoğlu, Özel Sanko Okulları 12. sınıf öğrencileri ile üniversite sınavı öncesinde bir araya geldi.

Özel Sanko Okulları’nda düzenlenen söyleşide, öğrencilere deneyimlerini aktaran Konukoğlu, “Bildiğiniz, arzu ettiğiniz ve gerçekten sevdiğiniz mesleği seçin. Ülkemiz hızla büyüyor, dünya baş döndürücü bir şekilde gelişiyor. Meslekler de bu hıza ve gelişmeye uygun bir şekilde değişiyor, önem ve öncelik sırası alıyor” dedi.

ÖĞRENCİLERE MESLEK SEÇİMİ ÖNERİSİ (1)

“Sizden öncekilerin meslek tercihleri farklıydı, 5 yıl sonra gelecek arkadaşlarınızın farklı meslekleri seçtiklerini göreceksiniz.  Bence en revaçta olan meslek mekatronik. Yeni bir şeyi icat edebilmek için mekatroniğe ihtiyaç var” diye konuştu.

Öğrencilere hangi meslekleri tercih edeceklerini soran ve sorularını yanıtlayan Konukoğlu, Gaziantep ve Türkiye ekonomisine ilişkin bilgiler aktardı.

Konukoğlu, üniversite sınavında başarılar dilediği Özel Sanko Okulları 12. Sınıf öğrencileri ile daha sonra yemek yedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co