KONSOLOSLAR NABIZ YOKLUYOR

KONSOLOSLAR NABIZ YOKLUYOR

MİT Tırları davası olarak bilinen Cumhuriyet Gazetesinden Can Dündar ve Erdem Gül’ün sanık olduğu davanın sürpriz konukları İngiliz Fransız Hollanda Başkonsolosları sanıklara destek verme adına mahkemeye iştirak etmeleri tam bir program dâhilinde…

Ey! Mahkemenin davetsiz misafirleri Başkonsoloslar siz ne yapmak istiyorsunuz?

Sizin bu mahkemeye katılımınız asli görevinizi aşmak değil de ya nedir? Sizin tek derdiniz ülkenin nabzını kontrol etmek, tepkinin nasıl olacağını ölçmekti. Eğer ki tepkisiz kalınsa idi bunun arkasında neler yapardınız kim bilir?

Devletin başı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümet yetkililerinin sert tepkisi konsolosları frenlediğini düşünüyorum.

Devletin başından “ Sizin ne işiniz var orada siz kimsiniz?” sert tepkisi tam yerinde olmuştur. Eğer ki; başkonsoloslar Devletin başından, hükümetten ve bazı basın organlarından bu tepkiyi görmeselerdi kim bilir nasıl kirli senaryoları vardı. Ey başkonsoloslar şunu da unutmayın ki; Türkiye eski Türkiye değil bunu o kafanıza iyi yerleştirin.  Sizin mahkemeye katılımınızın zerre kadar iyi niyet göstergesi olamaz. Nasıl ederiz de ülkenin karışmasına zemin hazırlarız gibi zihniyetiniz açık ve nettir.

Türkiye’nin yargı mekanizmasına yapılan fütursuzca bu hareketinizi kabul etmek mümkün değil, buna da müsaade etmeyiz.  CHP ve HDP den Yine bir klasik davranış, konsolosların mahkemeyi istila etmesini savunarak Cumhurbaşkanı ve hükümetin açıklamalarına karşı çıkması yadırganacak bir hareket değil her zamanki tutumlarından biri, bir defada devletin ve milletin duygularına tercüman olun, ama nerde?

Sayın konsoloslar siz işinize bakın…

Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız mahkemelerine kendinizce baskı yapma niyeti ile katılımınız diplomasiye uymayan bir harekettir. Burası Türkiye, sizin sömürgenizde olan bir ülke değil. Haddinizi bilin. Görevleriniz dışına çıkmanıza müsaade etmeyiz. Türkiye’yi ateşin içine atamayacaksınız. Arap baharı ile başlattığınız oyunun, fitnenin, cadı kazanının son adımını Türkiye düşündünüz ve hesaplarınız ters döndü. Emellerinize kavuşamadınız, hayal kırıklığına uğradınız, uğramaya da devam edeceksiniz.

Türkiye’ye karşı oynamaya çalıştığınız her türlü kirli oyununuz tutmayacaktır.

Türkiye’yi sömürge ülkesi yapamayacaksınız.

Bunu anlayın artık…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co