Konfeksiyon Makinesi 2014 fuarı büyük başarıya imza attı

Konfeksiyon Makinesi 2014 fuarı büyük başarıya imza attı

26 ülkeden 467 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla 24-27 Nisan tarihlerinde, toplam 9 salonda, 98.000m2 sergileme alanında gerçekleştirilen, sektörünün 2014 yılında Dünya’daki en büyük buluşması olan Konfeksiyon Makinesi Fuarı ‘nın 24.sü başarı ile gerçekleştirildi.

Bu yıla özel düzenlenen Kumaş Özel Bölümü, Denim Teknolojileri Salonu ve Dünden Bugüne Ütü Sergisi de ziyaretçilerden tam not aldı. Konfeksiyon üretiminin tüm aşamalarına yönelik yeni teknolojilerin sektörle buluştuğu fuar, profesyonellerin ilgi odağı oldu.

tuyap1

66 Ülkeden Profesyonel Ziyaretçiler Ağırladık

66 ülkeden 40.000’i aşkın profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapan Konfeksiyon Makinesi Fuarı, uluslararası platformdaki önemini bir kez daha kanıtlamış oldu.

ABD, Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Azerbaycan, BAE, Bangladeş, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fas, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Kamerun, Kanada, Kazakistan, KKTC, Kırgızistan, Kore, Kosova, Kuveyt, Libya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Meksika, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan ülkelerinden gelen ziyaretçiler sektörün önemli katılımcı firmaları ile buluşma imkanı buldu.

12 Ülkeden Alım Heyeti

Sektörün yeni pazarlara açılması hedefiyle uluslararası pazarlama faaliyetlerine ağırlık veren Konfeksiyon Makinesi Fuarı; küresel pazarda konfeksiyon üretiminin yoğunlaştığı bölgeler olan Azerbaycan, Bosna Hersek,  Bulgaristan, Gürcistan, Hırvatistan, İran, Kosova, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Rusya, Sırbistan olmak üzere toplamda 12 ülkeden, Tüyap davetlisi olarak gelen profesyonel alım heyetlerini katılımcı firmalarla buluşturdu. Gelişen, değişen tüketici taleplerini karşılamak için markalaşan, teknolojik yatırımlarına hız kesmeden devam eden yerli ve yabancı katılımcı firmalar, yabancı heyetlerden gördükleri ilgiden ve kurdukları yeni uluslararası iş bağlantılarından son derece memnun kaldılar.

69 İlden Yurtiçi Ziyaretçi Akını

Fuar süresince Adana, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak olmak üzere toplam 69 ilden fuara akın eden konfeksiyon üreticileri sektöre öncülük eden katılımcı firmalarla birebir görüşmek ve son teknoloji ürünleri yerinde inceleyip sipariş verme fırsatını yakaladılar.

 

 

Yurt Çapında 16 Farklı Bölgeden Heyet Katılımı 

Türkiye’nin konfeksiyon üretiminde ön plana çıktığı şehirlerden Tüyap tarafından ağırlanan; Adana, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Manisa, Samsun heyetlerini bir araya getiren Konfeksiyon Makinesi Fuarı, sektörde yaratmış olduğu sinerji ile bir kez daha beklentilerin üzerine çıkmayı başardı.

GÖZ KAMAŞTIRICI YENİLİK: Kumaş Özel Bölümü

120’den fazla kumaş üreticisi firmanın katılımıyla bu yıla özel düzenlenen Kumaş Özel Bölümü, en yeni kumaş renk ve trendlerini bünyesinde barındırarak ilgi odağı olmayı başardı. Yurtiçi ve yurtdışından gelen kumaş üreticisi firmalar, sektör profesyonelleri ve nitelikli ziyaretçiler ile buluşarak, iş ağlarını genişletme fırsatı buldu.

Jean Sektörünün Kalbi ‘ Denim Teknolojileri Salonu’ nda Attı

Özel bir salonda sergilenen ‘Denim Teknolojileri’ de, Jean sektörüne ivme kazandırmak ve yeni yatırımlara yön vermek isteyen girişimciler için, yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçileri buluşturdu.

Dünden Bugüne Ütü Sergisi

Fuarın en ilgi çekici etkinliklerinden biri olan ‘Dünden Bugüne Ütü Sergisi’, son 200 yılda ütülerin nasıl bir evrim geçirdiğini gözler önüne serdi. 1780’lerden kalma Dövme Demir El Yapımı Ütülerden 1900’lerde kullanılan Kömürlü Terzi Ütülerine, 1940’larda kullanılan Sıvı Yakıtlı Ütülerden Gaz Isıtmalı ütülere kadar geniş yelpazede antika ütüler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

2016 yılında konusunda Dünya’nın en büyük fuarını gerçekleştirmek üzere yola çıktığımız, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 25. ‘si gerçekleşecek olan Konfeksiyon Makinesi Fuarında görüşmek üzere…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co