KÖKDERBİR Mesai Koleji’nde toplandı

KÖKDERBİR Mesai Koleji’nde toplandı

KÖKDERBİR Mesai Koleji’nde toplandı

Şehrimize Yakışan Okul

 

ONİKİŞUBAT / Kısa adı KÖKDERBİR olan Kahramanmaraş Özel Eğitim Kurumları Derneği yönetimi yeni yerine taşınan Özel Mesai Koleji’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak bir araya geldiler.

     KÖKDERBİR Başkanı Fatih Erdoğan; “Bir dershane yumağı oluşmuş sonuç olarak Türkiye’de 4100 dershane vardı. Kahramanmaraş’ta 33 dershanemiz vardı. İnşallah özel okullarımızda bu sayıya ulaşır. Yeni okullarımız açılıyor.

     Erdoğan: “Özel okullar Devlet tarafından desteklenmelidir. Öğretmen boyutu var, öğrenci boyutu var, kurum bina ne kadar iyi yapılırsa yapılsın altından bile olsa içini dolduramazsanız hiçbir önemi yok. Özel okullara gelen her öğrenciye devlet desteği verilmelidir.

     Özel Mesai Koleji kurucusu Mehmet Avcı, Sait Yılmaz, ve Koleji müdürü Ahmet İzbudak’ın karşıladığı KÖKDERBİR Başkanı Fatih Mehmet Erdoğan, İbrahim Gülsu, İbrahim Kara, Mehmet Ceyhan, Muhammet Kasap, Mehmet Uslu, Ayhan Peltek, Muharrem Erantepli, Cevdet Alperen, Mehmet Dobaoğlu (Gazeteci), Mehmet Dobaoğlu (Beyaz Tebeşir) Gazeteci Niyazi Kara, okul müdürleri bir araya gelerek Mesai Koleji’ne hayırlı olsun dediler.

     Anaokulu, ilkokul, ortaokulu, Lise ile Kahramanmaraş eğitimine hizmet veren şehrimizin gözde mekanlarından 45 derslikli Mesai Koleji’ni gezerek bilgiler aldılar.

      Daha önce: Yine aynı bölgede, Dershane, Temel lise olarak eğitim sektörüne giren ve kurucu olarak Mehmet Avcı ve Sait Yılmaz imza attığı Mesai Koleji Şehrimizin parlayan yıldızı olarak yerini aldı.

     Bugün Anaokulu, İlkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi ile Kahramanmaraş Eğitimine katkı veren kurum görülmeye değer.

     Muharrem Erantepli ise: “Hayırlı uğurlu olsun Kahramanmaraş eğitimine güzel destek verecekler emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

     İbrahim Kara ise: “Özel eğitim kurumlarının önemine değinerek, daha iyi daha güzel eğitim vermek için özel okullarımız çok önemli, bu sebeple Sait Yılmaz hocamın şahsında Mesai Kolejine başarılar diliyorum” dedi.

     Kurum müdürlerinin selamlama konuşmasından sonra Kurum Müdürü Ahmet İzbudak, Mesai Kolejini anlatarak kurum vizyonuna değindi. Bilgiyi sentezleyerek kullanabilen, sanatsal üretime açık, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, toplumsal sorumluluk bilinciyle araştırma ve sorun çözme kabiliyeti gelişmiş, toplumsal kurallara saygılı, disiplinli çalışmayı kendine ilke edinmiş, geniş ufuklu idealist bireyler yetiştirerek, çok boyutlu kalite standartları içinde topluma hizmet sunmayı görev edinmiştir.

     İzbudak: Yetiştirdiği bireylerle toplumsal gelişime önderlik eden, öğrenci ve eğitimci kadrosunun birlikte öğrenme tutkusu etrafında buluştukları, bütün akademik ve idari bileşenlerinin bu arayışa kendilerini adadıkları, bölgesinde ve sektöründe öncü bir eğitim kurumu olmaktır” dedi.

     Kahramanmaraş Özel Eğitim Sektörünün önde gelen isimlerinden Kurum Kurucusu Sait Yılmaz, “Dershane, Temel Lise, Özel okulculuk ile başladığımız mesleğimize bugün yeni yerimizde Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızın çocuklarına eğitim veriyoruz.

     Bizim önceliğimiz: Güven, Evrensel hak ve özgürlüklere saygı, Akademik özgürlük ve sorumluluk, Araştırma ve öğretimin ayrılmazlığı, Bağımsızlık ve özerklik, Çoğulculuğa ve çeşitliliğe saygı, Şeffaflık ve hesap verebilirlik, Katılımcılık, Toplumsal sorumluluk, Yaşam boyu eğitime inanç ile eğitim veriyoruz” dedi.

     Bundan böyle Özel Okul müdürleri, Kurs Merkezi müdürleri özel eğitim veren kurum müdürleri eğitim meselelerini görüşmek üzere belli sürelerde KÖKDERBİR çatısı altında toplanmaya karar verdiler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co