KÖK-DER-BİR kuruldu.

KÖK-DER-BİR kuruldu.

KÖK-DER-BİR kuruldu.

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Özel Eğitim Kurumları ve Kursları kısa adı KÖK-DER-BİR olan Kahramanmaraş Özel Öğretim Kurumları Derneği kuruluşunu yaparak ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı.

Kahramanmaraş’ın il genelinde  uzun yıllardan beri Özel Öğretim alanında faaliyet sürdüren Özel Öğretim kurumun kurucusu/idarecisi bir araya gelerek yeni bir dernek kurdular.

Kurucu başkan Mehmet Fatih Erdoğan, : “Kahramanmaraş Özel Öğretim Kurumları Derneği KÖK-DER- BİR” adını alan ve 18 Mart 2016 Cuma günü kuruluş evraklarını İl Dernekler Müdürlüğüne teslim eden ve geçtiğimiz günlerde kuruluş izni verilen dernek Dernek  yönetim kurulu üyeleri  önceden belirlenen gündem maddelerini görüşmek maksadıyla ilk toplantısını yaptı.

SONY DSC

SONY DSC

Toplantı sonrasında basın’a bir açıklama yapan  Dernek Başkanı Mehmet Fatih  Erdoğan şunları söyledi; “Kahramanmaraş’ta eğitim – öğretim faaliyeti sürdüren özel dershaneler, 2002 yılında kurdukları Kahramanmaraş Dershaneler Birliği Derneği, (KAR. DER. BİR.) çatısı altında 12 yıl boyunca kendi mesleki gelişimlerine ve Kahramanmaraş’ın eğitim ve öğretimine ciddi katkılar sağladılar. Dershanelerin kapatılmasından sonra maalesef kurumlar arasında büyük bir boşluk yaşandı. Kurumlara zarar veren bu boşluğu kapatmak isteyen bazı Özel Öğretim Kurumlarının kurucuları/idarecileri bir araya gelerek yeni bir dernek kurmaya karar verdiler. 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarını resmi ve özel kurumlar karşısında temsil etmek, üyeler arasındaki dayanışmayı sağlamak, üyelerin hak ve çıkarlarını korumak amacıyla tarafımızdan “Kahramanmaraş Özel Öğretim Kurumları Derneği” isimli derneği kurduk.

Önümüzdeki hafta içerisinde Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerimizde faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarımızı ziyaret ederek derneğimizin amaçlarını ve bu amaçların gerçekleşmesi için yapacağımız faaliyetleri anlatacağız. Bu güzide kurumlarımızı derneğe üye olmaları için davet edeceğiz. Cenab-ı Allah’tan yeni kurulan derneğimizin ilimizin, ülkemizin ve tüm insanlığın yararına işler yapması, hayırlı hizmetlere vesile olması yönünde bizlere aşk, şevk ve güç vermesini niyaz ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş ilindeki tüm okul , kurs merkezi üye yapmak için kurumlara ziyaretlere başladıklarını ifade eden başkan Erdoğan:

Derneğin görev dağılımı ve kurucu üyeleri şu isimlerden oluşmaktadır;

Mehmet Fatih ERDOĞAN: Başkan

İbrahim GÜLSU: Başkan Yardımcısı

Mehmet CEYHAN: Sekreter

Mehmet Sait YILMAZ: Sayman

Yönetim Kurulu Asil Üye: Muhammet Kasap

Yönetim Kurulu Yedek Üye: İbrahim Kara

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Zafer BAŞA

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Şehmuz Kahraman

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Ayhan PELTEK

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Muharrem ERANTEPLİ

Eğitime hizmet eden herkesin derneğe üye ola bileceğini ifade eden başkan Erdoğan: “ Yukarda isimleri zikredilen ve uzun yıllardan beri Kahramanmaraş’ımızın Eğitimine katkılarına şahit olduğumuz değerli şahsiyetlere yeni çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyor, başarılar diliyoruz. ,” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co