Koç Üniversitesi Gönüllüleri Çocukları Sevindirdi

Koç Üniversitesi Gönüllüleri Çocukları Sevindirdi

KAHRAMANMARAŞ/ Makbule Kurtul’un organize ettiği Koç Üniversitesi Gönüllüleri öğrencileri Kahramanmaraş Sarıkaya ilkokulu ile Süleymanlı İlkokulunda öğrencileri sevindirdiler..

    İstanbul Koç Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 35 kişilik gurup Kahramanmaraş’a uçakla gelerek daha önceden gelen hediye paketleri ile birlikte Dulkadiroğlu ilçesi Sarıkaya mahallesi (Köyü) okuluna gelerek burada 355 öğrenci için getirilen oyuncakları dağıttılar.

     Okuldaki 355 öğrencinin tek tek istekleri önceden alınarak Koç Üniversitesi öğrencileri tarafından temin edilen bu istekleri doğrultusunda toplanan yardım malzemeleri isim isim dağıtıldı.

     Koç Üniversitesinin geçen yıl Mardin’in de yaptığı bu yıl ise İSKUR yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Kurtul beyin kızı KÜ öğrencisi Makbule Kurtul’un ev sahipliğinde Kahramanmaraş Sarıkaya  ve Onikişubat ilçesi Süleymanlı ilk okulunda öğrencilere hediyelerin dağıtımında çocukların neşesine diyecek yoktu.

SONY DSC

     Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan Makbule Kurtul:” Koç Üniversitesi bünyesinde oluşturulan Koç Üniversitesi Gönüllüleri 2001 yılından itibaren 6 farklı alt gurup 300 aktif üye 35 kişilik yönetim kurulu üyesi her yıl çeşitli etkinlikler yapıyor.

SONY DSC

     Kahramanmaraş’a bugün 15 gönüllü gelerek Dulkadiroğlu ilçesi Sarıkaya ilkokulunda, 355 öğrenciye kendilerinin istemiş olduğu hediyeleri vereceğiz, kim ne istedi ise o getirildi.. rast gele değil..

SONY DSC

     Onikişubat ilçesi Süleymanlı ilk okulunda ise yine 400 öğrenciye onların istemiş olduğu hediyeler Koç Üniversitesi öğrencileri tarafından temin edildi ve bugün törenle dağıtıyoruz.. yeni yıla yeni hediyeleri ile girerken, bizlerde böyle bir hayıra vesile olduğumuz için mutluyuz,” dediler..

SONY DSC

     ÖĞRENCİLERLE BİR ARADA OLMAK ESAS

     Koç Üniversitesinde okuyan öğrencilerden gönüllü aplalar, ağabeyler sadece hediye vererek geçmiyoruz, bir günümüzü onlara vererek bir gün birlikte mutlu oluyoruz, onlarla sohbet ediyoruz, Kahramanmaraş’taki projemizde böylece tamamlanmış oldu,” dedi.

SONY DSC

     Koç Üniversitesi Gönüllülerinin en önemli projelerinden biri bu sihirli Dilekler Diyarı Projesi ki , öğretmenleri çocuklara sorarak ne istediklerini tek tek tesbit ediyorlar öğrencilerde onu alarak buraya getiriyorlar..

     Herkesin arzu ettiği hediye yeni yıl ile birlikte kendiliğinden geliyor..

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co