Kobani diyerek ülkemize zarar vermeyin

Kobani diyerek ülkemize zarar vermeyin

TÜMSİAD Şube Başkanı Adnan Toprak,  Son Günlerde Yaşanan Şiddet Eylemleri Hakkında İtidal Çağrısında Bulundu

Kobani diyerek ülkemize zarar vermeyin !..

KAHRAMANMARAŞ- TÜMSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan TOPRAK, yazılı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kobani diyerek ülkemize zarar vermeyin, zarar verenler ise en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz,” dedi.

Ülkemizde son günlerde yaşanan,  can ve mal kaybına neden olan şiddet olaylarını büyük bir kaygı ile takip etmekteyiz. Yakın coğrafyamızda yer alan Kobani’de IŞİD terörü ile yüz yüze kalan insanların yaşadığı sıkıntılar, uluslararası alanda terörle mücadele edilmesi gerekliliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yaşanan elim hadiselerin yanı sıra son yıllarda oluşturulan barış ve kardeşlik ortamının zarar gördüğü ve bu zararın hem ülkemizde hem de yakın coğrafyalarda olumsuz sonuçlar ortaya koyacağı açıkça görülmektedir.

Yaşanan elim hadiselere uluslararası alanda müdahalenin söz konusu olduğu bir zamanda, ülkemizi zor durumda bırakacak provokatif eylemlerin bir hak arama değil, haksız olarak insanlara zarar verme şeklinde yorumlandığı herkes bilmelidir.

İş dünyası olarak bizler ülkemizdeki toplumun ve kanaat önderlerinin sağduyu ile yaşanan gelişmeleri takip etmesini, çözüm sürecinin yürütülmesi adına ülkemizi ve kardeşliğimizi zarara uğratacak her türlü olaydan kaçınılmasını temenni ediyoruz. TÜMSİAD olarak çözüm sürecine verdiğimiz desteğin, ülkemiz ve bölge insanının geleceği için önemli bir adım olduğuna inanıyor ve bu alanda yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceğimizi belirtmek istiyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co