KOBANİ BAHANE…

KOBANİ BAHANE…

Kobani ‘deki  IŞİD kuşatmasını bahane ederek Türkiye’deki kaos sevdalıları yine sahnedeydi. Birçok yerde eylem yapan gruplar 34 kişinin ölmesine 219 kişinin yaralanmasına sebep oldular. Bunlardan ikisi güvenliğimizi korumakla görevli Emniyet müdür yardımcısı Atıf Şahin ve Baş komiser Hüseyin Hatipoğlu bu şehitlerin görevi Vandalların ortalığı yakıp yıkmalarına mani olmaktı. çözüm sürecinden rahatsız olanların dış güçlerin maşaları boş durmadı Vandallar sadece can almadı yüzlerce Polis aracını yaktılar yüzlerce sivil araç ve işyerlerine zarar verdiler.

PKK bağlantılı PYD kontrolündeki Kobani diğer bir ismi (Ayn EL Arap ) IŞİD tarafından kuşatma altına alınınca gerginlik başladı. Türk Askerine kurşun sıkanlar yardım çığlıkları attılar. Dış güçlerin bu işine geliyordu hemen devreye girdiler ve Türkiye’yi karıştırma planları yaptılar ve maşaları devreye girdi. Sonuç ölenler yaralananlar ve Milyonlarca zarar verdiler.

Ey! Vandallar güruhu ne istiyorsunuz yetmedi mi yakıp yıktığınız?  Bunların hesabı sorulmaz mı sanıyorsunuz? Bunların hesabı elbet sorulacak. Çözüm süreci meyvelerini vermeye başlayınca dış güçler içerdeki yandaşlarını da devreye sokarak bir yandan içerde kargaşa çıkartmak diğer taraftan Türkiye’yi Suriye ateşinin içine çekmek istiyorlar. ABD ısrarla komut verme sevdasında ABD şunu unutuyor senin her dediğini yapan bir Türkiye yok karşın da Türkiye artık kendi menfaatlerini hesap ederek hareket ediyor. Ayrıca çözüm sürecinin başarıya ulaşması için dik duruşunu sürdürüyor.

Kobani’de saldırılar sürerken ABD liderliğindeki koalisyon güçleri IŞİD hedeflerini vurduklarını açıklıyorlar ancak bunun böyle olmadığı açık IŞİD e zarar verdiklerini gösteren hiçbir görüntü yok ya IŞİD’ in tahliye ettiği yerler yada boş araziler bombalanıyor. IŞİD ise Suriye ve Irak’ta istediğini yapıyor yapmaya da devam edecek kullandıkları silahlar ABD ve Rusya yapımı IŞİD Irak’ta Askeri birlikleri hiç müdahale olmadan ele geçiriyor. Bunu açıklaması çok açık bilinçli bir şekilde teslim ediliyor. IŞİD’ in elinde güçlü silahlarında olduğu aşikar.

IŞİD’ in bir çok Devlet’ ten militanı var bu çoklukla kopmalar beklenirken yönetimdeki profesyonel ordu mensubu IŞİD’ i ayakta tutmayı başarıyor. IŞİD kendine verilen görevleri başarıyla sürdürüyor.

IŞİD kendilerine gösterilen yerleri zaptetmek o bölge halkının da güvenini kazanarak bir Devlet olma hayalini yaşıyorlar. Bunu elde etmek için güçlü destekçileri var. Yıllarca sürecek kalıcılık peşindeler.

Bakalım zaman ne gösterecek…

Türkiye sınırlarını koruyacağına benim inancım tamdır…

Türkiye eski Türkiye değildir. Türkiye bölgede güçlü  söz hakkına sahiptir…

Türkiye içerde ki oynanan oyunlara da gelmeyecektir…

Türkiye Kürdi Alevi’si Laz’ı Çerkez’iyle birlikte yaşamayı seven ve bilen güçlü bir ülkedir…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co