KMTSO Yönetiminin Ankara çıkarması

KMTSO Yönetiminin Ankara çıkarması

 

KMTSO Yönetiminin Ankara çıkarması

Geçtiğimiz günlerde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, Yönetim kurulu üyeleri ve Meclis Üyeleri ve basın mensuplarından oluşan bir heyetle Ankara’ya çıkarma yapıldı.

Kahramanmaraş’ta giden heyet ilk olarak AK Parti Genel Merkezi Şeref Salonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tarafından ağırlandı. Ünal Kahramanmaraş’tan gelen heyete kahvaltı verdi. Kahramanmaraşlı işadamlarından beklentilerini söyledi. Kahramanmaraş’tan giden heyet ise Mahir Ünal’ın birlik beraberlik vurgusunun doğru olduğu söyleyerek, işadamlarının önündeki bürokratik engellerin kaldırılması gerektiği ve yatımcının önünün açılması gerektiğini söylediler.  Kahvaltıda 14 Nisan’da yapılacak olan seçimlerde konuşuldu. KMTSO Başkanı Serdar Zabun ile Başkan adaylığı için adaylığını açıklayan işadamı Şahin Balcıoğlu’da düşüncelerini aktardılar. KMTSO Meclis Başkanı Hanifi Öksüz ise Yatırımcıların önüne çıkartılan engellerden bahsetti. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise gelen misafirleri tek uğurladı. Hem İşadamlarımız hem de Mahir Ünal memnun oldular.

            Kahramanmaraş’tan Ankara’ya giden heyet daha sonra Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu (YOİKK) 2017-2018 Reformu tanıtım toplantısına katıldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın reformlara ilişkin önemli açıklamalarda bulunduğu toplantıya katılan KMTSO Heyeti bu toplantının çok önemli olduğunu çok derli bilgiler aldıklarını söylediler.

Heyet Beştepe’den Türkiye Odalar  ve Borsalar Birliği’ne geçti Burada Düzenlenen 13. Akreditasyon Sertifika Törenine katıldı.

    Ocak ayında girdiği zorlu denetim sürecini başarıyla tamamlayarak ‘5 Yıldızlı Odalar’ arasına giren KMTSO Yönetimi ve Meclis Üyeleri, TOBB Genel Merkezinde düzenlenen törenle Akreditasyon Sertifikasını aldı. Sertifikayı KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun’a TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu verdi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu sertifikayı verdikten sonra kısa bir konuşma yaptı. Kahramanmaraş’tan gelen heyete ve KMTSO Başkanı Serdar Zabun’a teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu 81 ilden Oda Başkanları ve Yönetimi buradaki toplantısına katıldı. Ancak tek ikram KMTSOP Yönetiminden geldi. Burada 81 ilden gelen konuklarımıza dondurma ikram ettiler. Ben gelen heyete çok teşekkür ediyorum” dedi.

Heyet Daha sonra, Mado Yönetimin Kurulu Üyesi Erdal Kanbur’un daveti üzerine Mado’nun Ankara Çukurambar’daki yerine geçti. Mado Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur burada Kahramanmaraş’tan gelen heyeti misafir etti. Heyet burada Ankara’da geçen günün değerlendirmesini yaptı.

Kısacası Ankaray’a çıkarma Yapan KMTSO Yönetimi ve heyet Ankara ziyaretinden memnun kalarak Kahramanmaraş’a döndüler.

Kahramanmaraş’tan Ankara’ya Basın mensuplarının da götürülmesi fikri güzel bir fikirdi. Kahramanmaraş’tan Ankara’ya giden basın mensuplarıda genel anlamda Memnun kaldı. Bu tür organizasyonlarda KMTSO Yönetimi mutlaka Kahramanmaraş’tan basın mensuplarını davet etmeli.

Çünkü Ankara’daki bu ziyaretin ayrıntılarını basın mensupları hem haberleştirdi, hemde Kahramanmaraş kamuoyunun doğru bilgilendirmesi sağlandı.  Ben buradan Bizleri Ankara’daki törenlere ve ziyaretlere davet eden KMTSO yönetimine çok teşekkür etmek istiyorum.  Bu tür ziyaretlere ve toplantılara giderken mutlaka basın mensuplarını da davet etmelerini istiyorum. Her ziyarette değişik basın mensuplarını davet etmeleri daha iyi olur düşüncesindeyim. 

Ayrıca KMTSO’nun 14 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan  seçimlerinde her 2 adaya da başarılar diliyorum. Seçilerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.  

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co