KMTSO da Bayramlaşmaya Mina Acısı !

KMTSO da Bayramlaşmaya Mina Acısı !

KMTSO da Bayramlaşmaya Mina Acısı !

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ;” Vinç üzerine düşen yılıdırm ile gelen acının üzerinden çok geçmemişti ki Mina ‘dan gelen acı haber yüreğimizi yaktı,” dedi..

KMTSO’da geleneksel bayramlaşma töreni üyelerine seslenen Başkan Kemal Karaküçük; “ İslam aleminin başı sağolsun, içerisinde Türklerinden bulunduğu maalesef ki Minadaki faciada  753 ölü, 1200 yaralı bigilisi alıyoruz, Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifa diliyorum, İslam aleminin şasısağlolsun, yüreğimiz yanarak bir Kurban Bayramı kutluyoruz, hepimizin başı sağolsun, ,” dedi.

isadam (9)

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Oda fuar  alanında gerçekleşen bayramlaşma törenine Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M.Hanifi Öksüz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Zabun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Gülkesen, Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Toprak, Ertuğrul Korkut Tanrıverdi, Fürkan Bayazıt, M.Akif Gölcü, Salih Ziya Gümüşer, Oda Meclisi ve Meslek Komitelerinde görev yapan üyeler katıldı.

Başkan Karaküçük burada yaptığı açıklamada, Kurban Bayramının uhrevi havası ile bayramlaşmanın gerçekleştiğine ancak: son gelen Kabe den gelen acı haber ki bu haber bizleri derinden yaraladı. Karaküçük: “Kâbe’deki kazanın ardından Kurban Bayramı’nın ilk gününde yaşanan bu elim facia, İslam dünyasında büyük bir üzüntüye yol açmıştır. Hac vazifelerini ifa ettikleri sırada meydana gelen izdihamda hayatlarını kaybeden merhumlara Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.”

isadam (7)

Kurban Bayramının tüm İslam alemine huzur getirmesini dileyen Karaküçük: “Kurban Bayramının tüm insanlığa barış getirmesini temenni ediyorum. Bu birlikteliğimizi, bu güzel günlerde beraberliğimizin devam etmesini arzu ediyorum” dedi.

SUUDİ ARABİSTANDA YAŞAMINI YİTİREN HACILARA ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUZ

Suudi Arabistan’da şeytan taşlama esnasında çıkan izdiham sonucu yaşamını yitiren tüm hacılarımıza ve son aylarda PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain saldırılara değinen Karaküçük: “Son aylarda PKK terör örgütü tarafından gerçekleşen haince saldırılar sonucu yaşamını yitiren asker ve polislere Allahtan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı asker ve polislerimize ise bir an önce acil şifalar diliyorum. Suudi Arabistan’da hacıların Mina’da şeytan taşlaması sırasında çıkan izdihamda 753 kişinin öldüğü, 887 kişinin de yaralandığını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Ölenlere Allahtan rahmet dilerken yaralı olanların ise bir an önce iyileşmesini temenni ediyorum”

isadam (3)

TÜM İSLAM ALEMİNİN BAYRAMINI TEBRİK EDERİM

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M.Hanifi Öksüz: “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak geleneksel bayramlaşma töreni için buradayız. Tüm İslam alemi başta olmak üzere tüm hemşerilerimizin bayramını tebrik ediyorum. Şehit ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, KMTSO Meclis Başkanı M.Hanifi Öksüz ve beraberindekiler daha sonra, kent protokolü ile valilik bahçesindeki bayramlaşma törenine iştirak etti.

isadam (5)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co