Kızıldağ; Kürt Sorunu Yok, Terör Sorunu Var

Kızıldağ; Kürt Sorunu Yok, Terör Sorunu Var

Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Hasan Kızıldağ: “Ben Kürt kökenli bir siyasetçiyim. Her zaman söylüyorum Türkiye’de Kürt sorunu diye bir şey yok, terör sorunu vardır” dedi.

Büyük Birlik Partisi İl Binasında düzenlenen basın toplantısında açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Hayati Bakdur, yaptığı konuşmasında: “Çağırdılar Geldik. Yürü Dediler Yürüdük, Koş Dediler Koştuk. Ama Kimseyi Yarı Yolda Bırakmadık.

“Yeryüzünde fitne kalmayıncaya kadar” Devam edecek pürüzsüz bir yolun yolcularıyız biz.

Atlarının sırtında kıtalara adalet dağıtan ecdadın bıraktığı mirası, mukaddes bir yük olarak taşımaya and içmiş hareketiz biz. Zalimden alıp mazluma vermeyi gaye edinmiş hareketiz biz.

Milletimizin farklılıklarını ”hepimiz aynı kilimin desenleriyiz” diyerek rahmete dönüştürmüş bir hareketiz biz.

Bölmeyen, parçalamayan, ötekileştirmeyen ve mensuplarına kardeşlik aşılayan bir hareketiz biz.

Hiçbir yerli ve yabancı güç odağından icazet almadan bugünlere gelmiş tek hareketiz biz.

Korkusuz, komplekssiz doğru nereden gelirse; yanında, yanlış nereden gelirse; karşısında durmuş bir hareketiz biz.

Bizim ecdadımız zafer garantili savaşlara girmedi; zaferle değil, seferle emrolunduğunu biliyordu.

Biz de zaferle değil, seferle emrolunduğumuzun bilinciyle sırat-ı müstakimden ayrılmadık.

Çünkü biz, inanıyoruz.

Çünkü biz, güçlüyüz.

Çünkü biz, haklıyız.

Biz mukaddes yükün hamallarıyız. sonunda ne rütbe beklentimiz var, ne de mal.

Şan, şöhret, makam, mevkî peşinde koşanlarla aynı safta yer almadık, alamayız.

Biz kutlu bir emanetin bekçileriyiz. bizim safımız emanet bekçilerinin safıdır.

Bizim safımız haysiyet savaşçılarının safıdır. Bizim safımız Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karıncanın safıdır

Bizim safımı;

SONY DSC

“İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime, inandığım yolda tek başıma yürürüm” diyen cennet mekân, şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun safıdır.

Müslüman Türk milletinin inancına, değerlerine, vicdanına, sesine tercüman olmak için; insanlarımızın temel hak ve özgürlüklerinin korunması için; huzur, güven, barış, kardeşlik ve adalet içinde yaşanan mutlu ve müreffeh bir ülke tesis etmek için yoldayız.

Ülkemizin meselelerinin farkında olduğumuz kadar, çözüm yollarını da biliyoruz.

İnsanı saygın görerek, ülkemizde vatandaşlarımızın bir arada, mutlu, huzur ve güven içinde yaşayacağı bir ortamı tüm vatandaşlarımızın, istek ve taleplerini hesaba katarak birlikte inşa edecek bir yönetim uygulayacağız. Her türlü öneri ve teklifi titizlikle dikkate alıp değerlendireceğiz.

Her işin güzel, çabuk ve az maliyetle yapılabilmesi için işi ehline vereceğiz” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Bakdur’un ardında konuşan Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Hasan Kızıldağ ise konuşmasında iktidara yüklendi.

“Ben Kürt kökenli bir siyasetçiyim. Her zaman söylüyorum Türkiye’de Kürt sorunu diye bir şey yok, terör sorunu vardır”  diyen Kızıldağ, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “7 Haziran seçimlerinden sonra terör olayları ne oldu da arttı. Ak Partililer ülkenin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için halktan destek istiyor. Peki ben soruyorum, 13 yıldır iktidarda olan siz değil miydiniz? O zaman bu ülkeyi kim zor duruma soktu?

 

Çözüm süreci adı altında ülkeyi bölmeye çalıştınız. Ben Kürt kökenli bir vatandaşım. Bu ülkede kürt sorunu yok, terör sorunu var. Bu sorunu da ancak Alperenler çözer” dedi.

Yerel sorunlara da değinen Kızıldağ, Büyükşehir yasasıyla birlikte mahalle statüsüne geçen köylerde alt yapı yapılmadan parke döşendiğini ifade ederek: “Alt yapı yapmadan yollara parke döşüyorla. Milletin parası nereye gidiyor. Yarın bir gün o taşlar tekrar sökülecek. Yaptıkları sadece seçimler için göz boyamaktan başka bir şey değil. Halkı kandırmaya devam ediyorlar” dedi.

Bütyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a da gönderme de bulunan Kızldağ, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Erkoç, ile biz aynı köylüyüz. Köyümüzde bizim partiye oy veren vatandaşları AK Partiye oy vermeleri için ikna etmeye çalışıyor.

Ben buradan kendisine sesleniyorum Sayın Başkan, bizim partimizin oylarına göz dikeceğine, Başbakan Davutoğlu’nun resmini asıpta HDP oy verenlerin oyunu almaya çalış!”

Bu seçimin bir haysiyet seçimi olduğunu belirten Kızıldağ; “Ülkesini seven herkesin Büyük Birlik çatısı altında buluşmasını istiyor ve çağrıda bulunuyorum” diyerek partisine destek istedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co