Kız İmam Hatip Lisesi’nde aşure etkinliği

Kız İmam Hatip Lisesi’nde aşure etkinliği

HABER: DENİZ DOĞAN

Muharrem ayı dolayısıyla Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere ve velilere aşure ikramı yapıldı.

Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve Okul Müdürü İsmail Direk, öğrenci ve velilere aşure ikramında bulundu.

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (11)

Aşure etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü İsmail Direk, “Her yıl olduğu gibi bu yılda aşure şenliğimize bizi yalnız bırakmadığınız için, yanımızda yer aldığınız için teşekkür ediyorum. Müminler kardeştir. Müminler bir binanın tuğlaları gibidir. Müminler birbirlerini kollarlar. Hedefimiz, arzumuz bu insanlığa hizmet etmektir, güzelliği yapmaktır. Güzellerle olmaktır, inşallah geleceğimizi dünya liderleri olacak insanlar yetiştirmektir. Eğitimin en üst düzeyine çıkmaktır. Bunun için hepinizin desteğini ve dualarını bekliyoruz” dedi.

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (14)

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise, Muharrem ayı Kahramanmaraş’ımızda çok canlı bir şekilde idrak etmekteyiz. Camilerimizde, sivil toplum kuruluşlarında, okullarımızda, kamu kurumlarında bu şekilde aşure etkinlikleri düzenlenmekte. Kız İmam Hatip Lisesi’nde de artık geleneksel hale geldi, 4 5 yıldır geliyoruz. Öğrenci kardeşlerimizle birlikte aşure etkinliklerine katıldık. Aşure, çok çeşit ürünlerle yapılmakta, bu çeşitliliği biz toplumumuzun her kesiminde görmekteyiz. Bu aşure organizasyonu da başta bizim birlik, beraberliğimize vesile olur inşallah. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Öğrenci kardeşlerimizi de kutluyorum” dedi.

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (5)

 

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (19)

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co