KİYÜ Öğrencileri Aşçılar Şampiyonasından Ödülle döndü

KİYÜ Öğrencileri Aşçılar Şampiyonasından Ödülle döndü

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri I. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’ndan ödüllerle döndüler.

Yakaladıkları başarıyı paylaşmak için KİYÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç’i ziyaret eden öğrenciler, bu başarının elde edilmesinde destek olan Rektör Güvenç’e ve aşçılık yarışmasına katılımda emeği geçen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Gül’e teşekkürlerini sundular.

I.Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonasına Aşçılık Programı öğrencileri 3 ayrı kategoride katılım göstererek her kategoride ayrı bir başarı elde ettiler. Aşçılar yarışmasında öğrencilere Aşçılık Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Melda Harbalıoğlu ile Öğr. Gör. Fethullah Yıldız da eşlik etti.

Üniversiteler Ana Yemek (Et) kategorisinde Ergin Terzi, Antep Fıstıklı Bonfile Sarma yemeğiyle bronz madalya kazanırken, Üniversiteler Ana Yemek (Tavuk) kategorisinde Arife Semiz, Zahterli Pırasa Yatağında Tempura But yemeğiyle gümüş madalya elde etti.

En İyi Üniversite Ekip Yarışması kategorisinde ise Şule Onur, Mehmet Şerif Parlak, Hatice Elif Doğan ve Ceylan Demir Kilis’in yöresel yemek ve tatlılardan oluşan Lebeniye, Teşrübe ve Cennet Çamuru sunumuyla üçüncülük kupası ve bronz madalyaya layık görüldüler.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selahattin Çınar da öğrencilerin meslekleri ile ilgili yarışmalara katılmaları ve kariyerleri ile ilgili konularda uzmanlarından bilgi almaları konusunda bu tür yarışmaların çok faydalı olduğunu belirtti.

Ziyaretin sonunda Aşçılık Bölümü öğrencileri Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç’le toplu fotoğraf çektirdiler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co