KIYAMET SAVAŞI DİYORLAR ADINA

KIYAMET SAVAŞI DİYORLAR ADINA

Son birkaç yıldır, özellikle Suriye iç savaşının başlamasından sonra bu konu ulusal medya organlarında sık sık gündeme getiriliyor.

Önceki günde TGRT’de Yazar Mehmet Ali Bulut bu konuda yaklaşık 2 saatlik bir program yaptı, bu kardeşimiz ön görülerini genelde Kur’an ve hadislere dayandırdığı için görüşlerini daha gerçekçi buluyor ve yazılarını da dikkatli okuyanlardan biriyim.

Geçtiğimiz günlerde âcizane kaleme aldığım bir makalede dünya da yeni kutuplaşmalara gidildiğini, Türkiye’nin de pozitif kutubun merkezi olmaya doğru gittiğini yazmıştım.

Peki, nedir bu Kıyamet Savaşı?  Şöyle genel değerlendirme yaparak sizlere aktarayım. Biliyorsunuz, insanlık 1 ve 2. Dünya Savaşlarını yaşadı, aslında bu savaşlar Siyonizm’in o dönemdeki yenidünya düzeni kurgulaması oyunu idi ve emperyalist ülkelerde buna alet oldular ve yaklaşık iki yüz yıldır bölgemizde petrol ve yer altı zenginlikleri sömürdüler.

Şimdi Kader tersine döndü ve bu defa o sömürenler yediklerini kusacaklar(affedersiniz başka ifade bulamadım)

 AKDENİZ, GEMİ TARLASI!

Rahmetli Hasan Karakaya bu konuda kaleme aldığı bir yazısında ; “ Gördüm ki; “Yahudiler” ve

İşte ben, bu “tablo”ya bakıp, diyorum ki; “Suriye ve dolayısıyla Akdeniz’de, ilân Edilmemiş bir 3. Dünya Savaşı yaşanıyor!”

Bunun aksini iddia eden; Akdeniz’deki bu “güç Gösterisi”ni sebebini izah etmeli değil mi?

Ne yani;

12 ülke, “güçlü savaş gemileri”ni Akdeniz’e göndermekle, “Suriye’den pay kapmaya” mı çalışıyor?..

“Suriye” ne ki?.. Suriye, 12 ülkenin dişinin kovuğuna bile yetmez!..O halde, niye oradalar?..Yoksa, “Suriye bahane”dir de, asıl kapışma “trilyonluk gaz rezervleri”nin bulunduğu Kıbrıs Rum Kesimi’nde mi yaşanacaktır?..

LEVİATHAN!

Akdeniz’i bir “ateş çemberi” haline getiren projeye ilginç bir isim verilmiş… İsrail; projenin ilk adımı olan ve 2012 yılında Kıbrıs Rum Kesimi ile ortaklaşa yaptığı sondajla Akdeniz’de uluslararası sularda bulduğu “zengin doğalgaz yatakları”na Leviathan ismi vermiş!..

Peki, Leviathan ne demek?

 1588-1679 yılları arasında İngiltere’de yaşayan ve bir papaz olan Thomas Hobbes’in bir kitabının ismi olan Leviathan, İncil ve Tevrat’ta “Görünmeyen fakat varlığı korku salan su canavarı” anlamına geliyormuş!.. Hobbes devlet yönetimine dair görüşlerini yazdığı kitapta, Batılı ülkelere şu tavsiyede bulunuyormuş:

“İnsanlar, hepsini birden korku altında tutacak genel bir güç olmadan yaşadıkları vakit, savaş denilen o durumun içindedirler ve bu savaş herkesin herkese karşı savaşıdır.

İnsanları yabancıların saldırılarından ve birbirlerinin zararlarından koruyabilmek için tüm güçler tek bir kişi ya da bir heyete bırakılmalı. Bu gerçekleştiğinde, tek bir kişilik halinde birleşmiş olan topluluk bir devlet haline gelir. İşte o LEVİATHAN’ın doğuşudur!”

İngiliz yazar Thomas Hobbes’in Leviathan’da bahsettiği gibi;

Şu an Akdeniz’de herkesin herkesle savaşacağı bir ortama doğru gidiliyor.

Başta ABD ve Rusya olmak üzere NATO üyeleri Akdeniz’de askeri yığınak yapmayı sürdürüyor.

Yazının başında dedim ya; Yahudiler ve Hıristiyanlar için “sembol”lerin önemi çok büyüktür…

İncil ve Tevrat kaynaklı “Leviathan” kelimesiyle ifade edilen “sembol” de öyle!..

Belli ki; “Leviathan” adını verdikleri “Doğalgaz rezervleri” üzerinden bir “3. Dünya Savaşı” çıkarmanın hesaplarını yapıyorlar!..

Ne ilginç değil mi;

Bir zamanlar da, “Armagedon Savaşı” ile “Tanrı’nın Elini Kıyamete Zorlayanlar” yine Yahudiler ve Hıristiyanlardı, iyi mi?.”(Devam Edecek) Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co