KIYAMET-6

KIYAMET-6

 

Anlatılanlardan ve okuduklarımızdan anlıyoruz ki, kıyamet hak ve bir gün dünyanın sonu gelecek. Buna sadece bizler değil, bizden önce yaşamış halklarda inanmış.

Maya takvimine göre 2012’inin sonuna yaklaşırken yeni bir kıyamet senaryosu ortaya konmuştu. Hatırlarsınız, filmini bile çekmişlerdi.  Mayaların M.Ö. 3114’te başlayan ve “Baktun” olarak adlandırılan 394 yıllık dönemlere ayrılan takvimine göre 13. baktun, 21 Aralık’ta sona eriyor. 13. baktunun sona erişi, bazı kesimler tarafından Dünya’nın da sonu olarak yorumlanıyordu. Ama bu gerçek olmadı çünkü, kıyametin gününü ve saatine ancak Rabbimiz bilir. Ancak yedekte tutulan tarihler de bulunuyor.

Örneğin Amerikalı astrolog Jeane Dixon, İsa’nın 2020’de geri gelerek kötülüğe karşı savaş açacağını ve bu savaşın 2037’de sona ereceğini, daha sonra da dünyanın yok olacağını ileri sürdü. Dixon, daha önce kıyametin 4 Şubat 1962’de kopacağını iddia etmişti.

Said Nursi, 6 bin sayfadan oluşan “Risale-i Nur” adlı eserinde kıyametin 2129 yılında yaşanacağını ima ediyor. Daha doğrusu kıyamet öncesi bir asrı saadet yaşanacağını, bu yılların ise 2129 olacağını denildiği gibi ima edilmiş.

31 Ocak 1990’da vefat eden, 1974’te “Kur’an-ı Kerim’de 19 Mucizesi” olarak bilinen ve İslam dünyasında tartışmalara yola açan “matematiksel sistemi”ni ortaya koyan Mısırlı biyokimyacı Reşad Halife de, Dünya’nın sonunun 2280 yılında geleceğini hesaplamış.

Yahudilerin kutsal kabul ettiği Talmud kitabına göre ise Mesih, Adem’in yaradılışından 6 bin yıl sonra gelecek ve sonraki bin yıl içinde dünya yok olacak. Talmud’a göre Dünya’nın mahvı, 2240’ta başlayacak ve 3240’ta bitecek.

Bazı bilim adamları göre ise Büyük Patlama’dan 5 milyar yıl sonra Güneş kırmızı bir deve dönüşerek Dünya’yı yok edecek.

2003 yılında “Büyük Son” teorisini ileri süren bilim adamları ise sürekli genişleyen evrenin yaklaşık 22 milyar yıl sonra tamamen yok olacağını ileri sürüyor.

 

ALLAH(cc) NURUNU TAMAMLAYACAK

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri  Hicri 1506’ya kadar yani miladi 2082’ye kadar İslam “galibane” olacak demekte yani, İslam’ın  mükemmel yayılarak, gücünü arttırarak, katlanarak hakim olup gelişeceğini müjdelemektedir.

Üstad  “Hicri 1506’dan sonra yani 2082’de bozulma başlayacağını bildirmektedir. Çünkü Hz. Mehdi (a.s.) ve İsa Mesih (as) vefat edecek, İslam bozulmaya başlayacak, artık Hristiyanlık, Musevilik kalkacak, dinsizlik  gittikçe yaygınlaşacak, Müslümanlar ibadetlerini gizli gizli yapmaya başlayacaklar yani İslam mağlubiyet içine girecektir. (Doğrusunu Allah bilir)

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri İslam’ın çöküş noktası olarak  Hicri 1542 tarihini yani 2117 tarihini vermektedir. Bu tarihten sonra İslam’ın tamamen ortadan kalkacağı, Kuran’ın göğe ref edileceği çok zorlu iki-üç yıl geçeceğini ve  Hicri 1545 gibi yani 2120’de kıyametin kopacağını bildirmektedir (Doğrusunu Allah bilir).

 

ASIL OLAN KIYAMETE HAZIRLIKLI OLMAK

Hepiniz gibi bizlerde inanmış birer insan olarak, bu konuyu alim bildiğimiz insanlara sorarız. Kahramanmaraş’ta ilmine güvendiğimiz Hüseyin Bahar hocam ile Ömer Paksu hocaefendilerde Üstad’ın ebced hesabına göre yaptığı yorumlardan yola çıkarak aşağı yukarı 2125 tarihini ikinci asrı saadet yılları olarak vermişlerdi. (Doğrusunu tabi ki Allah bilir)

Diyeceğim şu ki, insan öldüğünde kendi kıyameti zaten kopuyor. Burada bize düşen kaderin önünü açmak, Allah’ın emirleri doğrultusunda bir hayat nizamı kurmak adına gayret göstermek düşüyor. Kıyamet, öldükten sonra dirilmek imanın şartlarındandır.

Biz öldükten sonra dirileceğimize inanıyorsak, hakkı hakim kılmak adına, doğru yol üzerine yaşamaya gayret etmeliyiz.

Zira iyiliğin Allah için yapıldığı bir dünyada zalimlerin hasmı mutlaka Rabbimiz olacak, küfrün dişleri tek tek dökülecektir.

Burada asıl olan biz müslümanların samimi ve ihlası duruşu ve gayretin davamlı olmasıdır.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co