KIYAMET -1

KIYAMET -1

Yazımın hemen başında  şunu belirteyim,  kıyametin ne zaman olacağı belli değildir. Bu ön bilgiden sonra şimdi konumuza girelim.

Önceki hafta ulusal basına ilginç bir haber düştü. Haber şöyle; “Uzayla ilgili çalışmalar yürüten ve ‘Planet X – The 2017 Arrival’ kitabının yazarı teorisyen David Meade, Dünya’nın sonuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulunmuş. Meade, herkesin beklediği o tarihi verdi. Dünyanın sonuyla ilgili ortaya atılan teorilere bir yenisi daha eklendi. David Meade isimli komplo teorisyeni, Dünya’nın Ekim ayında gizemli dev bir gezegenle çarpışarak sonunun gelebileceğini öne sürdü. David Meade, ‘güneşimizin ikizi’ dediği dev bir yıldızın Dünya’nın güney kutup noktalarına doğru ilerlemekte olduğunu ifade etti Yıldız, gezegenimize doğru ilerleyen Gezegen X olarak da ifade ettiği geniş, mavi bir gezegen olan Nibiru da dahil olmak üzere “yedi yörünge cisimcikleri” ni beraberinde getireceği iddia ediliyor. omplo teorisyenleri, ‘haydut gezegen’ Nibiru’nun yerçekimsel etkisinin yüzlerce yıl önce diğer gezegenlerin yörüngelerini bozduğuna inanıyor. Meade, “Bu sistem, elbette, güneş sistemimizin ekliptik ile hizalanmamakla birlikte, eğik bir açıdan Güney Kutbumuza doğru geliyor” dedi. Ancak bilim dünyası Nibiru’nun varlığını kabul etmiyor.

İNSANLAR KIYAMETE İNANIYOR

Kuran’da “Eğer gerçekciyseniz bu vaad ne zaman olacak?” diyorlar ayetinde, tüm insanlığın kıyameti merak ettiğini anlatır

Kıyamet konusunu Nasrettin Hoca’ya da sormuşlar, “Eşin ölürse küçük kıyemetin, sen ölürsen de senin kıyametin kopar!” demiş.

Kıyametin alemetleri ve semavi dinlerde bu konuda bilgiler yer almaktadır. Efendimiz(sav) kıyamet önce bazı alemetlerin gerçekleşeceğini söylemiş.  Yaşadığımız çağda bu alemetlerin çoğunun gerçekleştiği görülmektedir.

“Köpek beslemenin çocuk yapmaktan daha cazip olması” gibi küçük alametlerin ardından, büyük alametler bekleniyor.

Büyük kıyamet alameti ise; Deccal’in ortaya çıkacağı ve müslümanları kötülüğe sevk etmeye çalışacağı ardından, dünyayı 40 gün boyunca bir dumanın kaplayacağı ve Dabbetü’l-arz adı verilen bir yaratık ortaya çıkacak.

Yine,“Yeryüzünde bozgunculuk yapacak” diye tanımlanan Ye’cuc ve Me’cuc adındaki iki topluluğun ortaya çıkması ve doğuda, batıda ve Arap yarımadasında üç büyük depremin meydana gelmesi diğer büyük alametler olarak görülüyor.

Bu kargaşaya son verecek olay ise şöyle(Bu Yahudi ve Hıristiyanlara göre) Hz.İsa’nın tekrar yeryüzüne inmesi ve Deccal’i öldürmesi. ( Hz. İsa’nın tekrar gelmesi ve Mehdi meselesini daha önceki yazımda detaylı yazmıştım. Bu konuda Kur’na açık bir ayet yok,  Diyanet İşleri Başkanımızda bunu belirtmişti, ancak bazı ayetleri bu konuya yorumlayanlar ve bazı zayıf hadisler olduğu biliniyor. Doğrusunu Allah bilir.)

BÜYÜK SAVAŞ BEKLENİYOR

Kıyamet öncesi bir saadet asrı yaşanacağını da hocalarımız bildirmiş.   Ebced hesabına göre beklenen saadet asrını 2115 yıllarına doğru olacağını Hüseyin Bahar hocam anlatmıştı. Bu huzur yılları kimilerine göre 5, kimilerine göre 50 yıl sürecek. Veya 50 yıllık süre 5 yıl kadar kısa olacak diyenler var.

Tabi sonrası büyük bir savaş çıkacak. “Evangelistlere göre, inançsızlar da bu savaşta Müslümanların yanında yer alacak. Bu fanatik anlayış şimdi, Arap-İsrail, İslam-Hristiyan, medeniyetler çatışması için olayların akışını hızlandırmak gerektiğine inanmaktadır. Yahudi inancında kıyamet alametleri ise şöyle; Eskiden Babil’de olan sinagoglar, İsrail’de tekrar kurulacak. İsrail toprakları yeşillenecek ve yönetim dinsizlerin eline geçecek.

Sürgündeki Yahudiler tekrar toplanarak İsrail’in düşmanları yenilecek ve Süleyman Tapınağı, Kudüs’te yeniden inşa edilecek. Ölüler tekrar canlanacak.

Bir Mesih gelerek İsrail’in kralı olacak ve tüm Yahudiler’i vaadedilmiş topraklarda toplayacak. Bu sırada Magog Kralı Yahudiler’e saldıracak ama yaşanacak büyük savaşı Mesih ve taraftarları kazanacak. Ortadoğu’da olan hadiselerin birinci nedeni de bu inanıştır…

Sonuç olarak işin özü şu, her yaratılmış gibi kainatta bir gün ölecek ve sonu gelecek, buna biz kıyamet diyoruz. Kıyamet konusunun Kur’an da nasıl ele alındığını yarın sizlerle paylaşacağım.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co