Kitap Fuarı’nda engellilere etkinlik

Kitap Fuarı’nda engellilere etkinlik

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 Ekim’de kapılarını açan Uluslar arası 3. Kitap ve Kültür Fuarı’nda Engelliler Şube Müdürlüğü engellileri misafir etti.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından Kitap ve Kültür Fuarı’nda açılan standda fuara gelen engellilere ilgi ve alaka gösteriliyor.

Engelliler Şube Müdürlüğü’nce bugün gerçekleştirdiği etkinlikte engelli kardeşlerimiz kitaplarla buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından Uluslararası 3. Kitap ve Kültür Fuarı’nda görme engelli ve zihinsel engelli öğrenciler kitaplarla buluşturuldu.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam: “Kitap Fuarında oluşturduğumuz standda engelli kardeşlerimize hizmet veriyoruz. İlimizde faaliyet gösteren engelli okullarımızla işbirliği içerisinde hareket ederek, bu okullardaki öğrencilerimizi fuarda kitaplarla buluşturmayı kararlaştırdık. Görme engelli kardeşlerimiz için de üniversitede okuyan gönüllü kardeşlerimizle çalışıyoruz. Gönüllü kardeşlerimiz bu etkinliğimizde görme engelli kardeşlerimizin seçtiği kitapları ses kayıt cihazlarına okuyorlar ve flash ortamında görme engelli kardeşlerimiz bilgisayarlarına yükleyerek okumak istedikleri kitapları dinliyorlar. Böylelikle görme engelli kardeşlerimizin de istedikleri kitabı alma imkanı sunuyoruz. Bu etkinliğimizde bizlere yardımcı olan üniversite öğrencisi gönüllü kardeşlerimize ve palyaçolarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Kitap fuarını gezerek görme fırsatını yakalayan diğer öğrenciler ise gördükleri ilgi ve alakadan oldukça memnun oldular. Öğrencilere boyama kitapları ve balonun yanı sıra patlamış mısır da ikram edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co