Kitap Fuarı ve Erkoç

Kitap Fuarı ve Erkoç

Kitap Fuarı bize neyi öğretti !..

Acizane evimizde üç-beş kitap olunca “Zengin kütüphanem var” diye övünecek gibi duruyordum.. oysa öyle olmadığımızı gördük..

Kahramanmaraş’ta ilk defa büyükşehir belediye tarafından düzenlenen Kitap fuarı ve oradaki kitapları görünce :” Bizim evde bir tane bile kitap olmadığını “ anladım..

Gözümüzü açan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkeç’a teşekkürler..

Güzel hizmette güzel denir, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ederken, bir de çağrıda bulunmak istiyorum..

İnsan okuma alışkanlığını gazete okuyarak başlar, dergi okuyarak geliştirir, kitap okuyarak, okumanın bir ihtiyaç olduğunu his eder ve okur.. okur okur!..

Türkiye de en az gazete , dergi, kitap okunan il Kahramanmaraş olup: Bu söylediğim T.C.Başbakanlık İnternet sitesinden alınan bilgidir..

Nüfusumuza göre : En az gazete, Dergi, Kitap okuyan il Kahramanmaraş

Böyle olunca : İlimizde kitap fuarı açılmasının bir başka anlamı var..!

Yedi Güzel Adamın Şehrinde : Kitap Fuarı açılmasının ayrı bir anlamı var..!

Okumayı sevdirmek için : Açılan kitap fuarının çok ayrı bir önemi var !..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç : Bu bağlamda çok güzel bir olaya imza attılar.. kutluyorum.. devamını diliyorum..

Ancak : Fuar her yıl periyodik olarak açılmalı.. bununla beraber ilimizde okumayı alıştırmak için okullara gazete aboneliği yapılmalıdır..

Her okula 5 mahalli gazete, 5 ulusal gazeteye abone olunsa, il genelindeki okullarımızda Sınıflarda her gün bir saat yada bir ders 45 dakika gazete okuma zamanı konsa okuma seviyemiz çok fark edecektir..

Tabi her anne ve baba evine bir gazete girdirmek için çaba göstermelidir..

İstanbul Üniversitesinin yaptığı bir araştırma: Üniversite kazanan öğrencilerin yüzde 95 gazete , dergi, kitap okuyan çocuklardan oluşurken, yüzde 4 ise ara sıra okuyor, yüzde biri hiç okumam diyor..

Sürekli evlerine gazete alan öğrenci sayısı : yüzde 72 değişik zamanlarda gazete alan öğrenci sayısı yüzde 20, gazeteyi gördüğü yerde okuyan öğrenci sayısı 8 gibi devam ediyor..

Anket geniş ve uzun konuları işliyor ben oraya girmiyorum ama bizi ilgilendiren bölümü gazetelerin okunması bölümü.. Çocuğumuz bir yer kazansın istiyorsak gazete okutmalıyız..

Sosyal belediyecilik adına il merkezindeki okullarımıza : Mahalli ve ulusal gazetelere abone edilse öğrencilerimiz gazete ile buluşsa bunlarda sınıflarda toplu olarak okunsa okuma alışkanlığı kazanılır diye düşünüyorum..

Kitap, Dergi, Gazete okumak gerekli

Okuyan insanlar içinde böyle bir fuar bulunmaz bir fırsat..

Belediye başkanlarımıza sesleniyorum: Bu yıl başı tebriki için fuar dan kitap alarak dostlarınıza yeni yıl hediyesi olarak birer kitap gönderin !..

Yeni yıl mesajı gönderenlere sesleniyorum: Mesaj yerine bir kitap, yada yeni yıl kartı yerine bir kitap gönderin !..

Kahramanmaraş’ta ilk defa kitap fuarı düzenleyerek bir ilke imza atan : Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkanımız yayın evlerinden eşit şekilde alacağı kitapları yeni yıl hediyesi olarak eşe dosta gönderi se sanıyorum: İlçe belediye başkanlarımızda peşinden gelecektir..

Yayın evleri desteklenmeli

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Türkiye ‘in bir çok yerinden gelen yazar ve yayın evleri mutlaka desteklenmeli ki seneye Kahramanmaraş 2. Kitap Fuarına koşarak gelsinler..

Buradan iş adamlarımıza, anne ve babalara, öğretmenlere sesleniyorum: Çocukları toplayın fuara getirin her çocuğa en az bir kitap aldırınız.. ki bu fuar’a katılan yayın evlerininde yüzü gülsün.. kültürlü bir şehir olduğumuz görülsün..

Ankara , İstanbul gibi büyük şehirlerin dört gözle beklediği bir şeydir Kitap Fuarları , indirimli kitaplardan almak için gününü beklerler oradaki okurlar..

Bu hizmeti bize Kahramanmaraş büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ilk defa getirdi bizde bunun kıymetini bilerek Fuar’a destek olmalıyız..

Çocuklarımızın elinden tutarak fuar’a gidip gezip kendimize göre üç – beş kitap almamız gerekir.. Bir yerde arz varsa talep kendiliğinden gelir.. aksi halde bir daha böyle bir fuar açılmaz Fuar’a herkes destek olmalı..

  1. Kahramanmaraş Kitap Fuarını sonuna kadar desteklemeliyiz..

En güzeli sevdiklerimize bir kitap hediye edelim..

Bir tek kitap hediyesi..

Bir kitap 3 lira 5 lira bilemediniz 10 lira bir kitap hediye edelim..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co