Kısa, “Yurt sevgisinin en somut göstergesidir Çanakkale”

Kısa, “Yurt sevgisinin en somut göstergesidir Çanakkale”

 Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa’nın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yıldönümü ile ilgili mesaj yayımladı.

Adnan Kısa, “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümünü kutlamaktayız. Çanakkale Zaferi hiç bir devletin, hiçbir ordunun, hiçbir silahın, yurt sevgisinden ve milli onurdan daha güçlü olmadığının en somut göstergesidir. Üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Milleti, belirleyici bir rol oynamıştır. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir. Çanakkale Savaşı’nda, milletimiz, binlerce evladını şehit vermiştir.

Çanakkale Savaşı’nda ülkemizin istiklali ve bağımsızlığı şehitlerimizin kanlarıyla yazılmıştır. Bu kutsal emaneti korumak için bugün hepimize düşen ortak görev, ulusal değerlere, bilince, cumhuriyete sahip çıkmak ve bu şanlı zaferin nasıl kazanıldığını gelecek kuşaklara aktararak, bu ruhu sonsuza kadar yaşatmaktır. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Zaferi’ni ve şanlı tarihimizdeki nice zaferleri bizlere armağan eden; vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk Ulusunun huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co