Kış aylarının enerji kaynağı: “Cevizli Sucuk”

Kış aylarının enerji kaynağı: “Cevizli Sucuk”

Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak enerji kaynaklarından biri olan Cevizli Sucuk, soğukların gelmesiyle ilgi görmeye başladı.

Yüksek enerji değerine sahip olan Cevizli Sucuk, aynı zamanda içerdiği besin kaynakları bakımından da önemli gıda maddelerinden biri haline geldi. Kışın vazgeçilmezleri arasında olan Cevizli Sucuk, kilosu 15 ile 40 TL arasında satılıyor.

Okuyucularımız için araştırdığımız Enerji kaynağı Cevizli Sucuk’un faydaları saymakla bitmiyor. Kışın enerji kaynağı olan aynı zamanda Kanser, Kalp-Damar hastalıkları, kansızlık ve iktidarsızlık problemi çeken insanların yemesi halinde hastalıklarını iyileştirmede büyük etkiye sahip.

Cevizli Sucuk da K, Ca, S, P,Mg, Cu, Zn, l, Cl, SiO, CaO gibi mineraller olduğu için Enerji değeri yüksek proteinler içerir. Ayrıca suda eriyen (A,D,E,K) vitaminler ile B grubu vitaminlere de sahiptir. Dolayısıyla vücut doku ve hücrelerinin yenilenmesinde, su dengesinin korunmasında, hormon, enzim üretiminde, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli etkiye sahiptir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co