Kırtasiyeciler Uyardı!

Kırtasiyeciler Uyardı!

  Kırtasiye ürünleri alırken, dikkatli olunması gerektiğini belirten Bilal Bilir, Sağlık Bakanlığınca onaylı CE ve ISO belgeli ürünlerin alınması ve israftan kaçınılmadan alış veriş yapılması gerektiğini söyledi.

2014-2015 Eğitim ve öğretim yılı başladı. İlk, orta ve liseler eğitime başladı. Üniversiteler ise bu haftadan itibaren eğitime başlayacaklar. Okullar da hafta başında zil sesi ile birlikte, trafik hareketlendi. Esnaf hareketlendi.

Öğrenciler uzun yaz tatilinin ardından özledikleri okullarına kavuştu. Veliler kırtasiyecilere koştular. Uzman Kitap Kırtasiye Sahibi Bilal Bilir, kırtasiye giderlerinin azaltılması için gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Kırtasiye yani kitap, defter, kalem, çanta v.b eğitimimizin temel ihtiyaçlarındandır. Yılda bir defa okulların açıldığı hafta genelde satışlarımız artar ve velilerimiz çoğu zaman, öğretmenlerimizin önerileri doğrultusunda kırtasiye alımı yapıyorlar. Bilindiği gibi devletimiz kitapları ücretsiz dağıtıyor. Bizden daha çok defter, hikâye, silgi, çanta v.b isteniyor. Doğru alış veriş yapıldığı zaman, israftan uzaklaşılıyor. Yoksa ciddi harcamalar yapmak gerekmektedir.

Kırtasiye ürünleri alınırken, Sağlık Bakanlığımızdan onaylı CE ve ISO belgeli ürünler tercih edilmeli. Çünkü insan sağlığı her şeyden önemli… Silgiler başta olmak üzere kanserojen maddeler içermemeli. Yine oyun hamurları, bu manada önem arz ediyor. Bir başka uyarı daha yapalım, mesele makas alacak isek, küçük makaslar tercih edilmeli. Suluklar konusunda da çocuklarımızın sağlığı ön plana alınmalı.   Biz bu konuda müşterilerimize yardımcı oluyoruz ve yönlendirmeye çalışıyoruz, dedi.

DSCF5532

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co