Kırtasiye malzemesi kırtasiyeciden alınır

Kırtasiye malzemesi kırtasiyeciden alınır

Okulların açılmasına az bir süre kala velilerin kırtasiye ürünü alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Vefa Kitap Kırtasiye sahibi Mahmut Seyithanoğlu, “Kırtasiye ürünü kırtasiyeden alınır” dedi.

Vefa Kitap Kırtasiye sahibi Mahmut Seyithanoğlu, “Kahramanmaraş’ta 30 yıldır sektörün içindeyim. Kırtasiye ürünü alırken en önemlilerini kırtasiyeciden almak gerekir” dedi.

Okulların açılmasına az bir süre kala kırtasiyelerde tedarik yaptıklarını söyleyen Mahmut Seyithanoğlu, “Malzeme konusunda hiçbir sıkıntımız yok. 5 veya 6. ayda bütün eksikliklerin tamamladık. Heyecanla sezonun başlayıp satılmasını bekliyoruz” dedi.

Velilerin ve öğrencilerin kırtasiye ürünü alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Mahmut Seyithanoğlu; “Kaliteli ve sağlıklı ürünleri almaları gerekmektedir. Özellikle C belgesi olan TS belgesi olan fitelatsız kanserojen madde içermeyen ürünlerin alınmalıdır. Merdiven altı dediğimiz bazı mamuller vardır. Bunları alıp paraları çarçur etmesinler. Çünkü malzemelerin kalitesiz malzemelerdir. Malzemeyi bir kere alırlar, dört beş defa daha alırlar ve malzemeyi daha pahalıya getirirler. Markalı kaliteli ürünleri alacaklar. Her taraftan da kırtasiye almayacaklar. Bizim en büyük sloganımız Kırtasiye kırtasiyeciden alınır. Sokağa tezgâh açıp kırtasiye ürünü satanlar piyasadaki en dandik ürünleri satıyor. Ucuz olduğu içinde müşteriye cazip geliyor. Ama öğrenci bir iki kere kullandıktan sonra ucu kırılıyor veya silgi ile defteri silerken defter parçalanıyor geri götürüp çöpe atıyor. Ama kalite ürün alınsa bir öğrenciye 6 ay veya bir sene gidecek” dedi.

Vefa Kırtasiye (3)

Okul sezonundan beklentilerini dile getiren Mahmut Seyithanoğlu, “Bütün kırtasiyecilerin ilk hedefi genelde ödemeleri okul sezonu açılışında yaptıkları için iyi satış yapmayı beklerler. Ama bu sezon biraz zayıf geçecek gibi duruyor. Kurban Bayramı ile bizim sezon aynı zamana denk geldiği için velilerin artık tercihine bakmak gerekiyor. Veliler alışverişlerini güzel yaparsa Kurban Bayramı’nda ayarlayıp gelirse bizim için iyi geçecek. Ama bizim kırtasiye ile ilgili alacağımız yok derlerse kötü geçecek gibi duruyor. Piyasada nakit sıkıntısı çok ileri seviye de, yaklaşık Nisan ayından belli baya bir sıkıntı var. Buda sıkıntı da bizi de etkiliyor. Artık veliler olsun müşteriler olsun ne kadar kısabilirsek öğrencinin en az ihtiyacını alabilirsek diye alışveriş yaptıkları için bizlerde biraz maddi krizlerden geçiyoruz. İnşallah düzelir diye de umut ediyoruz. Hükümetin de kurulmamasından da etkileniyor. En kısa sürede biter diye bekliyoruz.

Kahramanmaraş’ta kitap satışında öğrencilerin okumak için değil de sadece ders için aldığını belirten Mahmut Seyithanoğlu, “Kahramanmaraş’ta okuma oranı çok düşük seviyelerde. Baktığınız zaman fikir kitapları veya okuma kitapları gibi görünüyor ama bunlar öğrencilere göre ders kitabı. Öğrenciler kitap alırken okumak için değil ders kitabı olarak mecburiyetten alıyorlar. Kahramanmaraş’ta çok yazar, çok şair çıkartıyoruz ama okumuyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co