Kırıkkale’deki Kahramanmaraşlılar birlik yemeğinde buluştu

Kırıkkale’deki Kahramanmaraşlılar birlik yemeğinde buluştu

Kırıkkale’de faaliyet gösteren Kahramanmaraşlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlediği programla Kahramanmaraşlıları birlik yemeğinde buluşturdu.

Dernek Başkanı Nuh Baraklı, “Kahramanmaraş’ta vatanını savunan dedelerimiz gibi torunları da 15 Temmuz’da destan yazmıştır” dedi.

Önemli Bilgiler Verildi

Kırıkkale’de faaliyet gösteren Kahramanmaraşlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. 2017 yılı itibariyle çalışmalarına hız kazandıran dernek, geçtiğimiz gün birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. İl Müftülüğü binasında gerçekleştirilen yemekte dernek çalışmaları hakkında Başkan Nuh Baraklı, önemli bilgiler verdi.

Protokol Yalnız Bırakmadı

Birlik ve beraberlik yemeğine Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Mühimmat Garnizon Komutanı Selami Arslan, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Müftüsü Bekir Gerek, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve İl gazetesi imtiyaz sahibi Ramazan Çetin, Kahramanmaraşlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nuh Baraklı, dernek yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

IMG-20170105-WA0010

Hainler Amaçlarına Ulaşamayacak

Dernek faaliyetleri hakkında konuşma yapan Başkan Baraklı, Kırıkkale’de yaşayan hemşerilerini buluşturmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirten Baraklı, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasını unutmayacaklarını ifade etti. Baraklı, “Kahramanmaraş’ta vatanını savunan dedelerimiz gibi torunları da 15 Temmuz’da destan yazmıştır” dedi.

Demokrasi Ve Milletten Yanayız

Milyonlarca insanın vatan müdafaasında bulunmak için meydanlara indiğini vurgulayan Baraklı, “Kahramanmaraş’ta, Kırıkkale’de, Ankara’da, yurdun dört biryanında milletimiz akın akın meydanlara indi. Allah, bir daha ülkemize bu şekilde hain bir kalkışma göstermesin. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bizlerde demokrasiden ve milletimizden yana olduğumuzu bir kez daha göstermek istedik” ifadesinde bulundu.

Nur Camii Tablosu Hediyesi

Kırıkkale İl Müftüsü Bekir Gerek günün anısına Kırıkkale’de çalıştığı sürece derneğin kendisine verdiği destekten dolayı Dernek Başkanı Nuh Baraklı’ya uluslararası ödül alan Kırıkkale Nur Cami Tablosunu hediye etti. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz ‘da bir konuşma yaparak organize için dernek yönetimine teşekkür etti. Yemek sonunda İstiklal Marşı Yazarı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif’in vefatının 80. Yıl dönümü anısına Kahraman Maraş 12 Şubat Belediyesinin gönderdiği Safahat Kitabı katılımcılara hediye edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co