Kırıkkale’de yaşayan Kahramanmaraşlılar iftarda buluştu

Kırıkkale’de yaşayan Kahramanmaraşlılar iftarda buluştu

Kırıkkale´de faaliyet gösteren Kahramanmaraşlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hemşerilerini iftarda buluşturdu.

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı ile birlikte, Kahramanmaraşlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel hale getirdiği iftar programının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdi. Kırıkkale Öğretmen Evi´nde verilen iftar programına; Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, Maraş Milletvekili İmran Kılıç, Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Çetin Vali Haktankaçmaz´ın babası Abdullah Haktankaçmaz ile çok sayıda Kahramanmaraşlı ve davetli katıldı.

DEĞERLERİMİZİ YAŞATIYORUZ

Akşam ezanının okunmasıyla birlikte dualar eşliğinde oruçlar açıldı. Daha sonra konuşma yapan Dernek Başkanı Nuh Baraklı, “Dernek olarak her zaman hemşerilerimizin yanındayız. Şırnak´ta meydana gelen helikopter kazası bizleri son derece üzdü. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız. Dernek olarak memleketimizin değerlerini bulunduğumuz her yerde yaşatmaya çalışıyoruz. Hemşerilerimizin acı ve tatlı günlerinde beraber olarak acı ve sevinçlerini paylaşıyoruz” dedi.

Kırıkkale İftar (8)

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Daha sonra konuşma yapan Milletvekili Kılıç, “Geçen yılki iftar davetine gelememiştik. Birinci iftara gelmiştik. Maraş, Türkiye´nin köşe taşıdır, Maraş Türkiye´nin kalem taşıdır, şiirin başkentidir. TBMM´de memleketimize nasıl yatırımlar yapabiliriz her zaman bunun gayreti içerisindeyiz. Düzenlenen bu iftarda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bürokratlar olarak her zaman hemşerilerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

İLK GÖREVİMİ KAHRAMANMARAŞTA YAPTIM

Kaymakamlıkta ilk görevini Kahramanmaraş´ta yaptığını söyleyerek konuşmasına başlayan Vali Haktankaçmaz, “Kaymakam adayı olarak Kahramanmaraş´ta 1996 yılında göreve başladık. Orada çok güzel dostluklarımız, arkadaşlıklarımız oldu. Hala görüştüğümüz kamu görevlileri, esnaf ve dostlarımız var” dedi.

ÖNEMLİ OLAN BİRLİK VE BERABERLİK

Vali Haktankaçmaz, “Maraş´ın benim için şahsen yeri ayrıdır. Hayırlı iftarlar diliyorum, güzel bir akşamda derneğimiz sizleri bir araya getirdi. Ramazanda bir arya gelebilmek, sorunlarını dinlemek biraz gurbette sayılırsınız. Gurbette hemşeriliğin kıymetini bir kez daha bilmiş olursunuz. Daha nice ramazanlarda bir arada olma temennisi diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dualarla birlikte program sona erdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co