Kırıkkale de Kurtuluş Coşkusu

Kırıkkale de Kurtuluş Coşkusu

Kırıkkale ilinde yaşayan Kahramanmaraşlılar 12 Şubat’ı unutmadı

“Kırıkkale de Kurtuluş Coşkusu”

 

KIRIKKALE / Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97 yıl dönümü Kırıkıkkale de yaşayan Kahramanmaraşlılar tarafından kutlandı.

Kırıkkale de yaşayan Kahramanmaraşlın kurmuş olduğu ;” Kahramanmaraş Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nuh Baraklı” Biz Kırıkkale de olsak da kalbimiz Kahramanmaraş’ta diyerek 12 Şubat Kurtuluş Bayramı önemine değindi..

Kahramanmaraş Gazetesine bir açıklama yapan Başkan Nuh Baraklı , Arif Niyat Asya’nin ünlü şiiri ile sözlerine başladı.

Maraş Türkiye nin kalem kaşıdır

Maraş Türkiye nin köşe taşıdır.

Maraş tarihleri inşa ettiren

Koca Sinanların ustabaşıdır.

Başkan Nuh Baraklı : MARAŞ BİZE MEZAR OLMADAN DÜŞMANA GÜLÜZAR OLAMAZ” diyen atalarımız o şanlı zeferi kazandı.

Kırıkkale de yaşayan Kahramanmaraşlılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği geleneksel hale getirdiği 12 Şubat Kurtuluş Bayramında Kırıkkale’nin en büyük ve merkez camii olan Nur camiinde Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle başta Sütçü İmam ve Rıdvan Hoca olmak üzere Bedir’den Çanakkale’ye Uhut’dan 15 Temmuz’a Hendekten Fırat Kalkanı’na kadar vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimiz için 12 Şubat 2017 Pazar günü ikindi namazı öncesi mevlit okutuldu

HEPİMİZ SÜTÇÜ İMAMIZ; VATANI BAYRAK  VE DEĞERLERİMİZ İÇİN YAŞARIZ

Dernek başkanı Nuh BARAKLI Her sene kurutuş günü olan 12 Şubat da ecdadımızın bizlere emanet ettikleri her yeri şüheda kanıyla sulanmış bu cennet vatanın değerini bilmek nesilden nesile bu vatan sevgisini genç kuşaklara  aşılamak    ve canlarını vatan bayrak ve mukaddesatı uğruna feda eden   şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için bu programları düzenlediklerini belitti.

kırıkkale (13)

BU TOPRAKLARDA SÜTÇÜ İMAMLAR EKSİK OLMAZ

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde gördük ki   Sütçü İmamlar her zaman tetikte hazır beklemektedir. Ömer Halis Demir’ler   Fethi  Sekin’ler bu topraklarda her zaman var olmuştur ve olmaya devam edecektir.

İSTİKLALSİZ  İSLAMİYET  OLAMAZ

Maraş 12  Şubat 1920  yılında   bütün dünyaya kendini kurtaran şehir olarak model olmuştur. Burada düşmana ilk kurşunu atarak istiklal mücadelesinin fitilini ateşleyen Sütçü İmamın yanı sıra Rıdvan Hocanın Cuma hutbesinde “ Kalesinde düşman bayrağı asılı olan bir beldede Cuma Namazı kılınmaz” diyerek mücadelenin başarıyla sonuçlanmasına büyük katkıda bulunmuş ve 22 günde Fransız askeri şehri terk etmek zorunda kalmıştır.

KIRIKKALE VALISI VE PROTOKOLU KAHRAMANMARAŞLILARI YALNIZ BIRAKMADI

En çok şehit veren illerin başında yer alan Kırıkkalelilerin büyük katılım gösterdiği mevlit programına Valimiz Sayın Dr.M.İlker Haktankaçmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, İl Jandarma Komutan Vekili Yrb. Ahmet Gümüş, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, Defterdar Veysi Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Uğur Atar, Kahramanmaraşlılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nuh Baraklı ve  Kırıkkale’de yaşayan Kahramanmaraşlılar katıldı

Gülsuyu ve Kitap dağıtıldı

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından duaların edildiği mevlid-i şerif programı sonrasında, Kahramanmaraşlılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından camii avlusunda cemaate ikramda bulunuldu. Programa katılanlara Oniki Şubat Belediyesinin gönderdiği Kahramanmaraş’a has çörek ve badem şekerinin yanı sıra Gülsuyu ve kitap dağıtıldı

ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ

Dernek Başkanı Nuh BARAKLI  Maraşın düşman işgalinden kurtulmasın  da öncülük eden başta   Sütçü İmam, Rıdvan Hoca , Abdal Halil Ağa ,Avukat Ali Sezai Efendi, Arslan Bey, M Ali Kısakürek ,Yörük Selim ,Senem Ayşe, Muallim Hayrullah olmak üzere bütün şehitlerimizi ve yediden yetmişe adını sayamadığımız bütün ecdadımızı rahmetle yad eder tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin 12 Şubat Kurtuluş Bayramını tebrik ederim.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co