Kipaş Kahramanmaraşspor:1 – Medipol Başakşehir: 3

Kipaş Kahramanmaraşspor:1 – Medipol Başakşehir: 3

Kipaş Kahramanmaraşspor, Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur maçında Süper Lig ekibi Medipol Başakşehir’e kendi saha ve seyircisi önünde 1-3 mağlup oldu. Maçta hakemin net penaltıları vermemesi Kahramanmaraşsporlu taraftarları çileden çıkardı.

Takımlar sahaya çıkarken Taraftarlar ‘Şehitler ölmez Vatan Bölünmez’ Sloganı ile stadyumu inletti.

Kipaş Kahramanmaraşspor sahaya; Özkan, Bilal, Serbay, Timur, Aytürk, Devrim, Burak, Hakan, Yakup, Ethem, Eser 11’i ile çıktı.

Konuk ekip Medipol Başakşehir Futbol Kulübü ise Fehmi, Mehmet, İrfan, Stefano, Mevlüt, Hakan, Mahmut, Manuel, Uğur, Alparslan, Gökhan 11’i ile sahada mücadele etti.

Kahramanmaraşspor başakşehir (1)

MAÇIN ÖNEMLİ DAKİKALARI:

Dk 1: Kupa maçının ilk vuruşunu Kahramanmaraşspor yapıyor.

Dk 7: Kahramanmaraşspor Eser ile ceza alanına kadar taşıdığı meşin yuvarlağı içeri aktardı. Timur ile Ramazan arasında kalan topa Timur topu önüne aldı ama topa kaleci Fehmi’de kaldı.

Dk 9: Ev sahibi Kahramanmaraşspor baskılı ataklarla çıkış yapmaya başladı. Altı pas arasından alınan topu sol kanattan indiren Ethem içeri ortaladı. içeri ortalanan topa Timur dokunamadı ve defans topu uzaklaştırdı.

Dk 11: Başakşehir ekibi Mahmut ile atağa çıktı ve ileri aktarılan şişirme topa çıkan Uğur topu kafa ile filelerle buluşturmak istedi ama kaleci Özkan izin vermedi.

Kahramanmaraşspor başakşehir (4)

Dk 15: Sol kanattan bindirme yapan Medipol Başakşehir’de Gökhan içeri indirdiği topu kontrol eden Hakan defansı aşıp ceza alanı içerisine girmek istedi defans engel oldu.

Dk 17: Sol korner alanından Medipol Başakşehir Mevlüt ile kullandığı Kornerde içeri aktardığı hava topuna çıkan Manuel Mrouan kafa ile çıktı ve topu üstten auta gönderdi.

Dk 20: Karşılaşmanın ilk sarı kartı ev sahibi Kipaş Kahramanmaraşspor’da Ethem gördü.

Dk 22: Sağ kanattan bindirme yapan Medipol Başakşehir’de Hakan’ın içeri gönderdiği topa ceza alanında Mehmet karşıladı ve boşa kaçan Mevlüt’ün önüne bıraktı. Mevlüt ise boş pozisyonda topu kalecinin sağından filelerle buluşturdu: 0-1.

Kahramanmaraşspor başakşehir (5)

Dk 25: Sol kanattan bindirme yapan Medipol Başakşehir’de Hakan topu içeri aktarmak istedi topa çıkan Aytürk topu kornere çeldi.

Dk 26: Ani bir atakla pozisyon yakalayan ev sahibi Kahramanmaraşspor Serbay topu Devrim’in önüne aktardı. Devrim ise 2’li mücadelede Mahmut’a takıldı. Sert müdahelesi faul olarak değerlendirildi. Kullanılan faulde içeri uzun topla ceza alanına girmek isteyen Kipaş Kahramanmaraşspor pozisyondan yararlanamadı.

Dk 29: Kipaş Kahramanmaraşspor sol kanattan bindirme yaptı ve Serbay ile içeri girmek istedi. Sol çapraz alanda defansın ters topu ile Serbay kaleye yaklaştı ve içeri ortasını düşürmek istedi. Kademede topu İrfan kontrol etti. Ters topla ceza alanını aşan topa Eser sahip çıktı vurmak istedi ama defans, topu taça attı.

Dk 32: Medipol Başakşehir orta alanda Mevlüt ile yüklendi ve topu sol kanatta boşa kaçan Alparslan’a aktardı. içeri aktarılan topu ise defans uzaklaştırmasını bildi.

Kahramanmaraşspor başakşehir (12)

Dk 34: Kahramanmaraşspor ani bir atakla yüklendi Eser’in boşa alana aktardığı topa hücum eden Devrim ile Yakup Ramazan koştu defans ile 2’li mücadelede Ramazan yerde kaldı, penaltı beklentisi içerisinde olan Ramazan itirazlarına devam ederken, hakem devam dedi.

Dk 38: Medipol Başakşehir ekibinde Uğur ceza alanına kadar taşıdığı topla ceza alanına girmek istedi. Savunmanın kademe yapması ile topu Alparslana aktardı ofsayt gerekçesi ile oyun durdu.

Dk 39: Medipol Başakşehir ekibinde Mevlüt rakibine sert faulu gerekçesi ile sarı kartla cezalandırıldı.

Dk 42: Medipol Başakşehir atağında Alparslan ile yüklenen süper Lig ekibi ceza alanında topu kaptırdı. Serbay ile Bilal arasındaki anlaşmazsızlık nedeni ile topu Mehmet kaptı ve ortasını yaptı. direk kaleye giden topu Özkan kornere çeldi. Kornerden cevap çıkmadı.

Kahramanmaraşspor başakşehir (14)

Dk 43: Medipol Başakşehir orta sahadan yüklendi ve Strefano ile gole çok yaklaştı ceza yayı üzerinden direk kaleye gönderdiği topa Kaleci Özkan yumrukla kornere çeldi. Kornerden ise cevap çıkmadı.

Dk 44: Sol kanattan bindirme yapan Kahramanmaraşspor’da Devrim’in içeri aktardığı topu alan Timur topu içeri kaçan Yakup Ramazan’a aktardı. Yakup ise yarım vole ile topu filelerle buluşturdu: 1-1.

Dk 45: Müsabakanın normal süresi biterken uzatma dakikalarında ani bir pozisyon yakalayan Medipol Başakşehir ceza yayının dış alanından serbest vuruş kazandı. Hakan ile kullanılan serbest vuruşta içeri aktarılan top defanstan dönüş yaparken ters topta pozisyonu takip eden İrfan topu ağlarla buluşturdu: 1-2.

Gol sonrası müsabakanın ilk yarısı sona erdi ve Medipol Başakşehir ekibi soyunma odasına 1-2 önde giriş yaptı.

İKİNCİ YARI

Dk 45: Medipol Başakşehir’in vuruşu ile 2. yarı başladı.

Dk 51: Medipol Başakşehir Sağ kanattan ceza alanına İrfan ile girdi ve pasını Gökhan’a aktardı. Gökhan ise kaleci Özkan’ı aşmak istedi seken topu kaleci Özkan sahiplendi.

Dk 55: Kipaş Kahramanmaraşspor uzun toplarla çıkmak istedi. Ethem’in uzun toplarına defans etkisiz kaldı.

Dk 56: Kipaş Kahramanmaraşspor’da Hakan Vural Koçaslan rakibine faulü sonucunda sarı kartla cezalandırıldı.

Dk 59: Kipaş Kahramanmaraşsporda Burak Saban ceza alanına kadar yüklendi. Burak’ın kısa pasında Yakup Ramazan ortaladı topa defans kafa ile uzaklaştırmak istedi ters topla top Timur’un önünde kaldı. Timur ise dokunmadan ofsayt gerekçesi ile oyun durdu.

Kahramanmaraşspor başakşehir (16)

Dk 61: Kipaş Kahramanmaraşspor Burakla yüklendiği pozisyonda topu ceza alanı çaprazına aktardı. aktarılan topa Timur vurdu top kaleci yumrukla tek hamlede uzaklaştırdı.

Dk 63: Konuk ekip Medipol Başakşehir’de gelişen atakta ceza alanı dışından Stefano sert şutu diregin dibinden auta gitti.

Dk 64: Ani gelişen Kipaş Kaharamanmaraşspor atağında ceza alanında Yakup, Serbay ve Timur üçgeninde kaleye baskılı atakları sonucunda gole çok yaklaşıldı ama son vuruşlarda etkili olunmayınca defansında savunma yapması ile top uzaklaştırıldı.

Dk 69: Medipol Başakşehir kaleye 40 metre uzaklıktan serbest vuruş kazandı. 3’lü baraşın kurulduğu serbest vuruşta Gökhan topu yerden vurdu ve barajın altından içeri aktardı. Mahmut’un ofsayt pozisyonunda olması gerekçesi ile oyun duraksadı.

Dk 71: Ev sahibi Kipaş Kahramanmaraşspr’da Burak Saban oyundan çıkarken yerine Okan Salmaz oyuna giriş yaptı.

Dk 73: Ev sahibi Kipaş Kahramanmaraşspor bu dakikada rakip ceza alanında çoğaldı. Eser ile gelişen atakta şişirme yapan atakta topu kaleci sahiplendi. Ani dakikada ani atakla yüklenen Medipol Başakşehir ekibinde Uğur topu ters kanata aktardı. Topa sahip çıkan Stefano Napoleonı  topu sert bir şutla filelerle buluşturdu: 1-3.

Dk 75: Medipol Başakşehirde Mehmet çıkarkenOkan yerine dahil oldu. İrfan çıkanken yerine oktay sahada yer aldı.

Dk 76: Ev sahibi Kipaş Kahramanmaraşspor’da ise Yakup Ramazan’ın yerine Barış çiçek oyunda yer alan isim oldu.

Dk 79: Kipaş Kahramanmaraşspor’da sağ kanattan bindirme yaparak ceza alnı çaprazına kadar giriş yapan Serbay topu ceza alanına ortaladı. Ortaya geri kalan Aytürk ve Timur önemli ataktan yararlanamadılar. ,

Dk 80: Konuk ekip Medipol Başakşehir’de Mahmut çıkarken yerine Enes giriş yaptı.

Dk 81: Ev sahibi Kipaş Kahramanmaraşspor’da Aytürk Halil Hocaoğlu rakibine sert müdahelesi sonucunda sarı kartla cezalandırıldı.

Dk 85: Kipaş Kahramanmaraşspor yüklendiği bu dakikalarda Barış ile ceza alanı dışından sert bir şutla topu kaleye gönderdi. Sert şut direk kaleye öneldi ve üstten auta gitti.

Dk 86: Kipaş Kahramanmaraşsporda Devrim oyundan çıkarken yerine ise İbrahim girdi.

Dk 89: Medipol Başakşehir’de Alparslan sert müdehelesi sonucunda sarı kartla cezalandırıldı.

Dk 90: Ev sahibi Kipaş Kahramanmaraşspor Barış ile yüklendi. ceza alanında Serbay’ın sert şutunda defansın top eline çarpması ile el beklenirken devam eden pozisyonda Barış sert şutunda top yandan auta çıktı. Pozisyon sonrası oyuna 3 dakika oynanmayan süre ilave edildi.

Dk 90+3: Uzatma dakikalarında da başka gol olmayınca konuk ekip Medipol Başakşehir müsabakayı 1-3 kazanan taraf oldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co