Kipaş Kahramanmaraşspor 2-0 Zonguldak Kömürspor

Kipaş Kahramanmaraşspor 2-0 Zonguldak Kömürspor

TFF 2.lig beyaz grup 15.haftasında Kipaş Kahramanmaraşspor 12 Şubat stadında Zonguldak Kömürspor’u Devrim Taşkaya ve Yusuf Emre Kasal’ın golleriyle 2-0 yenerek galibiyete ulaştı.

MÜSABAKADAN DAKİKALAR

Dk 1: Zorlu mücadele, ev sahibi Kipaş Kahramanmaraşspor’un vuruşuyla başladı.

Dk 3: Kahramanmaraşspor, köşe vuruşu kullandı. Kullanılan vuruş’ta top kalecide kaldı.

Dk 5: Zonguldak Kömürsporlu Okan Eken, kaleci ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda top yan ağlarla buluştu.

Dk 12: Kipaş Kahramanmaraşspor sağ kanattan bindirdi ve Yakup Ramazan ile içeri girmek istedi. İçeri girdiği pozisyonda ortasını yaptı, Devrim’in kafa vuruşunda top üstten auta gitti.

Dk 20: Kahramanmaraşspor Sağ kanattan bindirme yaptı ve ceza yayına yakın alandan serbest vuruş kazandı.  Ramazan’ın kullandığı serbest vuruşta arka direge gönderilen topu defans uzaklaştırmasını bildi.

Dk 23: Sağ kanattan bindirme yapan Kipaş Kahramanmaraşspor’da Hakan Vural ileri taşıdığı pozisyonda Zonguldak takımında Kamil’in müdahelesi sonrası yerde kaldı. Yerde kalması ile Hakem Serbest vuruş kararı verdi. Serbest vuruşta ise Ramazan içeri aktardı ama kaleci Sinan topu kontrol etmeyi başardı.

Dk 32: Kipaş Kahramanmaraşspor Serbay, ceza sahası içinden sert vurdu, kaleci Sinan topu çıkardı.

Dk 35: Zonguldakspor tehlikeli geldi. Hüseyin Yılmaz’ın şutu üstten auta gitti.

Dk 39: Zonguldak ekibinde Semih getirdiği topta pası Hüseyin’e aktardı. içeride gerçekleşen pozisyonda Hüseyin Yılmaz’ın uzaktan vurduğu şut dışarı gitti.

Dk 45: Kipaş Kahramanmaraşspor Eser’in uzun topla girdiği pozisyonda Hakan Vural topu kafa ile aktardı. Yakup Ramazan dokundu top kaleciden çarptı, karambole düşen topa Yakup Ramazan tamamlamak istedi şutunda defans topu uzaklaştırmasını bildi. Pozisyonda kaleci sakatlık yaşadı. Müsabakanın ilk yarıdaki süresi tamamlanırken oyuna oynanılmayan süre 1 dakika ilave edildi. Kalecinin sakatlanması ile oyundan Sinan alınırken yerine Cantuğ giriş yaptı ve ilk yarı bitti.

Dk 46: Kahramanmaraşspor oyuna oyuncu değişikliği ile başladı. Oyundan Evren Kilarcı alınırken yerine Burak Saban oyuna giriş yaptı. Değişiklik sonrası mücadelede ikinci yarı Zonguldak Kömürspor’un vuruşuyla başladı.

Dk 51: Kipaş Kahramanmaraşspor Sağ kanattan Korner kazandı. İçeri açılan Korner atışında arka direge gönderilen topa Devrim kafa ile dokunarak topu filelerle buluşturdu. 1-0

Dk 55: Eserle atağa çıkan Kahramanmaraşspor içeri aktardığı topa Yakup Ramazan sahip çıktı ve kaleye göndermek istediği top direğin üzerinden auta gitti.

Dk 58: Bu dakikada iki takımda oyuncu değişikliği yaptı. Zonguldak Kömürspor Ekrem oyundan çıkarken yerine Ertan Koç dahil oldu. Kipaş Kahramanmaraşspor’da ise Timur Bayram oyundan çıkarken yerine Yusuf Emre Kasal dahil oldu.

Dk 61: Kipaş Kahramanmaraşsporlu futbolcu Burak’ın getirerek ortaladığı topa Serbay sert ve düzgün vurdu, kaleci Cantuğ zorlukla topu kornere çeldi. Korneri ise Ramazan kullandı. Arka direge gönderdiği topa Ramazan ve Devrim dokunmak istedi ıskalayınca top taça gitti.

Dk 68: Kipaş Kahramanmaraşspor’da Burak ceza alanı içerisine kadar girdi ve topu Devrim’e aktardı. Devrim tekrar Burak’a aktarmak istedi topa defans ayak koydu.

Dk 71: Kipaş Kahramanmaraşspor’da eser orta alandan uzun topla ceza alanına aktarmak istedi. Burak’ın önüne düşen topa Burak yöneldi, hakem ofsayt olarak oyunu değerlendirdi.

Dk 73: Zonguldak kömür ekibinde Reşo topu ceza yayına yakın alana bıraktı. Topa hucum eden Semih topa yöneldi, sert şutunda top üstten auta gitti.

Dk 79: Zonguldak Kömürspor Hasan ile sağ kanattan bindirdi ve içeri kestiği topa dokunan olmayınca mesut topu kontrol etmeyi başardı.

Dk 82: Zonguldak ekibi bu dakikada etkili geldi. Sağ kanattan bindirme yapan Okan içeri gönderdiği topa Ali Kemal dokundu Mesut hamlesi ile kornere gitti. Kornerden sonuç yok.

Dk 83: Kipaş Kahramanmaraşspor ‘da Hakan Vural Koçaslan oyun içerisindeki agrasif tavırları nedeni ile 2. sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Dk 84: Zonguldak ekibinde Hasan Küçcük oyun içerisindeki agrasif tavırları ile 2. sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Dk 85: Kipaş Kahramanmaraşspor sağ kanattan içeri giriş yaptı. Ethem’in Yusuf Emreye bıraktığı top defansa takıldı. Defansın çıkartma yapmak istediği topa Yusuf emre son vuruş yaparak topu filelerle buluşturdu. 2-0

Dk 90: Müsabakanın Normal Süresi 2-0 Kipaş Kahramanmaraşspor’un üstünlüğü ile tamamlanırken oyuna 5 dakika oynanılmayan süre ilave edildi.

Dk 90+5: Zonguldak ekibi ceza alanı dışından Okan ile serbest vuruş kullandı sert vuruşu baraja çarptı dönen top da ise defans topu uzaklaştırmasını bildi. ve maç 2-0 Kipaş Kahramanmaraşspor’un üstünlüğü ile sonuçlandı

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co