Kipaş Kâğıt büyümesini gençlere anlattı

Kipaş Kâğıt büyümesini gençlere anlattı

Kipaş Kâğıt Sanayi İşletmeleri A.Ş için hazırlanan tanıtım videosuyla sunumuna başlayan Ali Tekerek, kısa zamanda elde ettikleri büyümeyle 40’a yakın ülkeye kâğıt ihraç ettiklerini söyledi.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda yapılan KSÜ, BİLSEK ve KİPAŞ KÂĞIT iş birliği ile gerçekleştirilen İşveren ve Gençlik Buluşmaları’nın konuğu, Kipaş Kâğıt Sanayi İşletmeleri A.Ş. Dış Ticaret Şefi Ali Tekerek’ti. Bir buçuk yıl önce kurulan Kipaş Kâğıt Sanayi İşletmeleri A.Ş için hazırlanan tanıtım videosuyla sunumuna başlayan Ali Tekerek, kısa zamanda elde ettikleri büyümeyle 40’a yakın ülkeye kâğıt ihraç ettiklerini söyledi. Genç katılımcılara iş hayatına ilişkin ipuçları veren Tekerek, “Global pazarın ihtiyaçlarını iyi bilmeden dünyaya açılamazsınız. Birbirinden çok farklı pazarları iyi analiz edip ona göre ilişkiler kurmalı, kurum olarak ta ona göre pozisyon almalısınız ve pazarın sosyolojik yapısını iyi analiz etmelisiniz. Bazı pazarlarda var olabilmek için risk almanız gerekir” diye konuştu. İş hayatının genç adaylardan beklentisinin güçlü, dinç ve sağlıklı olmaları olduğunu vurgulayan Ali Tekerek, “Donanımlı olup o donanımı kazanca çevirebilecek beceriye sahip olmalısınız. Size sağlanan olanakları sonuna kadar kullanın” tavsiyelerinde bulundu. TEKEREK, sunumunun ardından katılımcı öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı. Programa katılan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nezihe Sinem Öksüz, kısa bir selamlama konuşması yaparak Kipaş Holding faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdi. Öksüz, “Kahramanmaraş merkezli ve bir holding olarak, Kahramanmaraş gençliğini çok önemsiyoruz. Başarılı arkadaşlarımıza kapımız her zaman açık” şeklinde konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co