KİPAŞ Holding’den İstihdam Seferberliği, 750 kişi işe alınacak

KİPAŞ Holding’den  İstihdam Seferberliği, 750 kişi işe alınacak

KİPAŞ Holding’den  İstihdam Seferberliği, 750 kişi işe alınacak

KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öksüz, Holding Merkezinde basın mensupları ile bir araya geldi. Öksüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdamı artırın sözlerinin ardından Yeni açacakları fabrikada 750 kişiyi istihdam edeceklerini söyledi.

kipaş1

Bundan 35 yıl önce kurulan ve Bugün, Tekstil, Tarım, Enerji, Sağlık, Eğitim, Kağıt, Çimento sektörlerinde faaliyet gösteren, 10 bin çalışanı ile Türkiye’nin en büyük 500 Firması arasında yer alan ve Anadolu’nun en büyük 4. Holding’i olan KİPAŞ Holding her yıl yeni fabrikalar açıyor. Yeni açılan fabrikalarda, binlerce kişilere iş veriyor.

kipaş

Gaziantep yolu üzerindeki KİPAŞ Holding merkezi binasında uzun süre sonra basın mensupları ile bir araya gelen Kipaş  Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, 750 kişiye istihdam sağlayan yeni bir iplik fabrikasını hizmete açtıklarını ve personel alımına başladıklarını söyledi.

Gazetecilerin çeşitli sorularını cevaplandıran M.Hanifi Öksüz: “Otomobil Sektörü şu an için yatırım programımız da yok. Ancak uygun şartlarda uğun ortam olursa niye olmasın, biz ülkemiz için çalışıyoruz. Savunma Sanayi alanında şu anda bir yatırımız yok. Ancak savunma sanayi alanındaki çalışmaları mutlaka özel sektör yapmalı. Şartlar oluşursa bizlerde ileride bu alanda yatırım yapabiliriz” dedi.

Öksüz; “Servetimi Kahramanmaraş’ta Türkiye’de kazandım. Bu serveti gerektiğinde ülkem için feda etmeye her zaman hazırım. Dövizdeki dalgalanma sanayici için zarardır. Aşırı yükselmesi çok kar ettirir ama iyi değil, aşırı düşmesi de iyi değil, ortada gitmeli çok hareketli olmamalı. Yatırımcı içinde sık sık değişen hükümetler hiçbir zaman iyi değildir. İstikrar olmalı, ben her konuda açık yürekli bir insanım doğru bildiğimi söylerim, ülkemizin geleceği için tek başlı olmak faydalı olacaktır” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

8 Sektör de faaliyet gösteren Kipaş Holding Otomobil, Savunma Sanayi ve diğer sektörlerde faaliyet gösterecek mi sorusuna Öksüz: “ Ben iş adamıyım, bugün 10 bin’e yakın çalışanımız var, ben kendimi değil, çalışan 10 bin kişi düşünmek zorundayım. Maceraya atlayamam. 10 bin aile buradan ekmek yiyor onların geleceğini düşünmek zorundayım. Karlı gördüğüm alanlarda elbette yatırım yaparım bütün bunları bir Ar-Ge çalışması içinde yapıyoruz” dedi.

Öksüz, Hükümetin “istihdam seferberliği ”ne destek olma konusunda ocak ayında hizmete açtıkları yeni tesisle birlikte 750 kişiyi istihdam sağlamış olduk. Bakın arkadaş ben işe adam alıyorum demekle adam alınmaz, önce yatırım, budan bugünden sabaha olacak bir şey değil, araştırma, geliştirme planlama, ödenek inşaat ve iş yeri açılması seneler alıyor. KİPAŞ Holding olarak yatırıma devam edeceğiz çalışan sayımızı artıracağız ama bu zaman olacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine başlatılan “istihdam seferberliği” konusunda iş adamlarına büyük görevler düştüğünü ifade eden Öksüz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son zamanlarda istihdam konusunda piyasada bazı sorunlar var. Hükümet bunu anlayıp özel önlemler almaya başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız oda başkanlarını Ankara’ya toplayarak bu sorunun giderilmesine dikkat çekti. İstihdamın artırılmasına yönelik tüm iş adamlarına bazı talimatlar verdi. Tabii istihdam bir günde artacak bir konu değil. Her iş adamı kendine göre belli bir oranda istihdamı artırabilir. Büyük istihdam alanları açabilmek için ya yeni yatırım alanları açmak veya kapalı bulunan bir tesisi açarak istihdamı artırabilirsiniz. KİPAŞ Grup olarak, 750 kişilik istihdam sağlayacak yeni bir iplik fabrikasını hizmete açtık. Kurumsal olarak, ne kazanırsak büyük oranını da tekrar yatırım dönüştürüyoruz.” Ama bu bugünden sabaha olacak iş değil, diye konuştu.

Bursa otomotiv ve yan sanayi konusunda çok büyük yol aldı. Kahramanmaraş Tekstil sektöründe çok büyük yol aldı. Bugün  Kahramanmaraş’a ilk defa gelen bir iş adamı bir tekstil fabrikası kursa,  usta bulur, müdür bulur, çalışan bulur, yan sanayi bulur, bizde her şey var bu sebeple yatırımı tekstil sektöründe daha yeni teknoloji ile yapmak istiyorum. Teknik Tekstil Sanayi kurmak istiyorum. Sanayileşme çok önemli, sanayi gelişirse ülkemizin birçok sorunu hallolur. Terörün bile bir numaralı çaresi, ilacı sanayileşmedir. İnsanlarımıza aş ve iş sağlayabilirsek, ülkemizin sorunlarının büyük bölümü de çözülmüş olur. İnsanlarımızın çoğunda vatan sevgisi, ülke sevgisi var. Yavaş yavaş toplumda bir değişiklik olduğunu fark ediyorum. Yani artık kalkınmanın ve ekonominin önemini herkes anladı.”

Türkiye de ilk 500 sanayi kuruluş içinde fabrikalarımız var, ikinci 500 sanayi kuruluşları içinde fabrikalarımız var,  Kipaş Kağıt 5 ayrı ödül aldı bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Öksüz; “İşsizlik sayısında bir artış var. Ancak İnsanlarımızda iş beğenmeme de var. Ülkede otorite boşluğu var. Milletinde bir siyasi rahatsızlığı var. Halk kendi Milletvekilini kendisi seçmek istiyor. Bu da bir haktır. İnsanlar istediği milletvekilini seçmeli. Başkanlık sistemi bu otorite boşluğunu doldurması için önemlidir” dedir.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co