Kipaş Holding ilklerin imzasını atmaya devam ediyor!

Kipaş Holding ilklerin imzasını atmaya devam ediyor!

Bölgede ve ilimizde tekstil sektöründe ilk Ar-ge Merkezi Belgesini almaya hak kazanan Kipaş Mensucat İşletmeleri 3 yıl süren yoğun temponun ardından Ar-ge Merkezi denetlemelerini başarı ile tamamlayarak Ar-ge Merkezi Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Ar-ge Merkezi Belgesi, Ekim ayında Sheraton  Ankara Hotel  &ConventionCentre’da düzenlenen törende, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık  tarafındanKipaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Halil İbrahim Gümüşer’e takdim edilmiştir.

Halil İbrahim Gümüşer konu hakkında yaptığı açıklamada; Firmamızda ve bölgemizde farkındalık yaratacak bu oluşumun Mensucatın geleceğine, sektörümüzde ihtiyaç duyulan araştırmacı ve teknik personel ihtiyacına, ve Ar-ge faaliyetlerine katkıda bulunacağı inancı ile ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesi temennisinde bulunmuştur.

Kipaş Mensucat Ar-ge Merkezi Koordinatörü Gökhan Tandoğan ise Ar-ge merkezi ve devam eden projelerle ilgili yaptığı açıklamada; Ar-ge merkezimizde Teknik ve teknolojik ilerlemenin sağlanacağı, inovatifürünlerle gerek firmaya gerekse ulusal ekonomiye katma değer sağlayacak ticari değer yaratma, verimli iş süreçleri geliştirme ve tekstil sektöründe ulusal bilgi birikimini arttıracak bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla faaliyetler yürütülecektir.

Sektördeki gelişmeleri takip etmeyi ve bu gelişmelere paralel hizmetler sunmayı amaç edinen merkezin temel stratejileri; Kipaş Mensucatı, ar-ge, üretim ve ihracat üssü yapmak, firmanın geliştirdiği ve ürettiği ürünlerin tüm dünyaya satışını sağlamak, üretimde verim ve kaliteyi arttırmak, üniversiteler ile işbirliğini ortak projeleri arttırmak, araştırmacı sayısını ve patent-faydalı model ürün sayısını arttırmaktır.

kipas (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co