Kimin Umurunda!

Kimin Umurunda!

30 yıldır Sanayi ve evsel atık suları,  Aksu’ya oradan Sır Barajı , Berke Barajı Ceyhan Barajı ve Karataş’tan denize dökülüp giderken çevreye verdiğimiz zararlar kimin ? umurunda !..

Kahramanmaraş Belediye eski başkanı ve bugün Onikişubat Belediye başkanı olan Hanefi Mahçiçek, “Sanayi ve Evsel atık suyu için arıtma tesisi kurulmak üzere ihale aşamasına getirmişti.. yerine gelen dönemin belediye başkanı Mustafa Poyraz ihaleyi iptal etti, bu vebal onlara yeter biz çevreyi kirletmeye devam edelim.. kimin ? umurunda !..

THY Kahramanmaraş uçak seferlerini iptal etmek için elinden geleni yapıyor, Türkiye de en pahalı uçak seferlerini Kahramanmaraş’a koydu ki yolcuları Gaziantep ve Adana ‘ya kaçırmak için : Vekillerimizde Adana ve Gaziantep hava alanını kullanıyorsa , söyleyecek bir şey mi var ? .. ulaşım sorunumuz kimin ? umurunda !..

Çok konuşan olursa bizim siyasiler hemen iğdiş ediyorlar..

Sorgulayan – konuşan insan istemiyorlar..

Hay hay, lay – lay lom günler böyle geçiyor..

Sıtkı Güvenç hariç: hangi vekilin Kahramanmaraş’ta evi var ? .. MHP ve CHP ‘lerde dahil..önce can sonra canan.. Ben önce Kahramanmaraş derim canım burda , sonra imkan olursa Türkiye deki her hangi bir ilimize yapılsın derim.. insanız herkes aynısını der !.. vekilimiz var özü bizden değil,  Maraş’ta bir evi bile yok geldiğinde otel otalarında kalıyorlar.. bunu söylediğimizde ise rahatsız oluyorlar !..

Kahramanmaraş ile bir bağı bulunmayan vekillerden bir şey istemek veya beklemek sanıyorum, aptallık olur, ahmaklık olur..! bugüne kadar hangi sorunumuzu çözdüler ki ?..

Bugüne kadar : Kahramanmaraş arıtma tesisi, Elbistan Arıtma tesisi, Ilıca Arıtma tesis , Kahramanmaraş Elbistan yolu, Kahramanmaraş Adıyaman yolu,  inşaatı tosba hızı ile devam eden Kahramanmaraş Gaziantep yolu ve Kahramanmaraş Göksun yolu için bir dertlenen vekil gördünüz mü ?…

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesini açtık, 8 ayı geçti sadece poliklinik hizmetleri verilmekte yaklaşık 600 personel alımı yapılamadığı için dev bina boş, bomboş, kapıları kapalı, hemşire, ebe, sağlık teknisyenleri Doktorlar, hizmetli personel bekliyor ki açılsın diye.. ilgilenen yok dert edinen yok, Kahramanmaraşlı ise derdine çare aramak için çevre illere gitmeye devam ediyor ? .. kimin ? umurun da !…

15 yıl KSÜ Tıp Fakültesi hastanesi inşaatı ödenek bekliyor, diye yazdık.. sonunda tamamlandı ama bu defa da personel yok .. 15 yılda personel diye yazarız ama o zamana kadar binalar çürümezse !.. hastane teknolojinin gerisinde kalmaz ise !..

Hep konuşuyoruz ama icraat yok !

Hızlı tren için Türkoğlu’na istasyon kuramadık..

Hava alanının etrafındaki üç beş gece kon duyu bile yıkamadık..

THY Genel müdürü ile bile görüşemedik, adam bize randevu vermiyor (K.Maraş ekibine heyetine) Kahramanmaraş’a kapılarını kapamış ?..

Bin defa yazdığımız çöp toplama yeri yanlış diye yapılan çöplük bugünlerde bölge insanını başına bela olmaya başladı.. Sinek ve pis koku bir yana, Sır barajına zehirli su salıyor.. (Ökkeş Şendiller neredesin ?)

Kılavuzlu daki Mezarlık yeri çok yanlış : Bu projeden hemen vaz geçilmeli, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı  Fatih Mehmet Erkoç ‘u bu konuda göreve çağırıyoruz..

Şehir de arsa kalmadı, Serintepe ve Mağaralı bölgesinin geri dönüşüme açılması gerekiyor.. arsalar uçtu gitti.. uydu kentlerin kurulması gerekiyor.. Kahramanmaraş’ta inşaat sektörünün önü tıkandı.. bunun önünün bir an önce açılması gerekiyor..

Şehir içi trafik yeniden düzenlenmesi, ışıklı kavşak sayısın olabildiğince aza indirilmesini ve belli aralıklarla yapılan trafik ışıklarını sökülmesi Kahramanmaraş’ta ulaşımı rahatlatacaktır.. Bu kadar trafik ışığı geri kalmış dünya ülkelerinde olur !..

300-500-1000 yataklı otel yapacak firmalar var, Otel yapacak arsa bulamıyorlar.. bulunan var olanlarda çok uçuk para istiyor.. Oysa Kahramanmaraş’ın 5 yıldızlı turizme hitap eden en az 500 kişilik otel’e ihtiyacı var, bunun önünü açacak olan ise belediyemizdir..

Bunun yolu da kentsel dönüşümdür.. Tekke, Serintepe, mağaralı, Dulkadiroğlu ilçesinin tamamı da acilen yapılması gereken konudur..

Arsa rantçıları – hırsızlar bunu istemezler, belediye başkanlarını elini kolunu bağlarlar, böyle olunca da bende bağırmak istiyorum.. Hırsız var , Belediyenin içinde de hırsız var…!

Hırsız var diye bağırmak geliyor içimden..

Kıbrıs meydanına çıkarak, Hırsız var diye bağırayım diyorum..

Hırsızlar işini yürütüyor.. bakıyorsun aynı kişiler yeni belediyelerin etrafında çanak tutuyorlar.. yazık bu memlekette be !..

Lay lay lom ile geçen günlere yazık..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co