Kime ne söylesem ki?

Kime ne söylesem ki?

Bir garip oldu bu dünya, kime ne söylesem ki !..

Baba oğullundan, oğul kardeşinden kaçar hale geldi

Herkes bana değmeyen yılan bin yaşasın diyor

Kimin kim olduğu belli değil, kime ne söyleyim ki !

16 Nisan da bir anayasa oylaması var : Evet- Hayır

Evet diyen bir alem- hayır diyen iki alem

Bizim görmemiz gereken bence: Almanya ve AB birliği ülkelerin Evet düşmanlığı ve Tayyip düşmanlığı yapıyorlar bunu görmemiz yeterli olacaktır..

AB ülkeleri vizeleri kaldırsa ne olur ? kaldırmasa ne olur ?

Almanya başta olmak üzere AB ülkeleri : yıllardır PKK var gücü ile destek veriyor mu ? evt, bugüne kadar 40 bin vatandaşımızın, askerimizin, polisimizin ölümüne sebep oldu mu ? evet, PKK elindeki silahlar Alman malı mı ? evet o zaman biz ne dostluğu bekliyoruz ki ?

Almanya ‘ya gidip geldiğim de de yazmıştım: AB ülkeleri bizim bir neslimizi yok etti..

İçinde sağlamları var onlara bir diyeceğim yok..

Ancak : Öyle Türk vatandaşları var ki , ne Alman, ne Türk, ne Müslüman, ne Hristiyan, öylesine yozlaşmış ki ne olduğunu anlamak bilmek mümkün değil..

İşte tamda sözün bittiği yer : burada bir Osmanlı evladı çıkıyor, okullarda din dersi diyor, Peygamberimizin hayatı diyor, Allah diyor , Osmanlı ayağa kalkıyor diyerek batı da Tayyip düşmanlığı başlıyor : hava alanına ,” Tayyip’in ülkesin gitmeyin!” diye yazı yaza biliyorlar..

PKK ve diğer terör örgütlerine maddi ve manevi destek vererek her türlü imkanı sunarken, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanına konuşma izni vermiyorlar..

Peki ne yapacağız:

Yollar- Hastaneler, köprüler alt geçitler üst geçitler güzel de :

Bir yerli otomobil yapacağız

İki yerli uçak yapacağız

Üç yerli uçak gemisi yapacağız

Kısaca TSK kullandığı tüm silahları uçak ve helikopterleri yüzde yüz yerli ve milli yapacağız.. THY ve Özel Şirketlerin kullandığı tüm uçakları yerli ve Milli Yapacağız..

Bir tane yetmez en az 5 marka ile yüzde yüz yerli ve milli otomobil yaparak kendi otomobilimize bineceğiz..

Yani : otomotiv sektöründen dolayı batıya göbeğimizden bağlı olmayacağız..

Dünyada nasıl yeni bir buluş yapılıyorsa 24 saat sonra Türkiye de benzerini üretir hale gelmemiz gerekiyor..

Buradan Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bakanlarımıza hükümetimize sesleniyorum:

Köprü – yol, alt yapı üst yapı her ne varsa hepsinin yapımını bir kenara bırakalım.. Yerli malı milli sanayiye yönelenim , her şeyi milli yapalım..

Evet – Hayır da açık ve net gördük ki : Türkiye ‘nin bizden başka dostu yok.. yani Türk’ün Türkten başka dostu yok.. o halde yolumuz olmasın ne çıkar ! : Yerli uçağımız olsun, Köprü olmasın ne çıkar : Yerli Otomobilimiz olsun, Her şehirde hava alanımız olmasın ne çıkar ! Yerli uçak fabrikamız olsun, Uçak gemilerimiz olsun, üç tarafı su ile çevrili Türkiye ‘nin en az 5 tane denizde filosu olsun.. Güçlü Türkiye olsun, bu olaylar gözümüzün açılmasına vesile olsun diyorum..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü olduğu gün: AB biz istemeden vizeleri kendi kaldıracaktır..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü olduğu gün : Herkes bizim dostumuz olacaktır..

Millet olarak çok çalışıp çok üretmemiz ve yerli üretim yapmamız gerekiyor..

Yerli ve Milli olmalıyız..

Milli Savunma Yerli olmalı, Otomobil, Uçak, Gemi, Enerji, Teknoloji, Elektronik Sanayi yerli ve milli olmalıdır.. Bunun için seferberlik başlatılmalıdır..

2017 yılında halen yerli otomobil yapamıyor, yerli uçak yapamıyor, batının eline bakıyorsak Türkiye Güçlü Türkiye değildir..

Borç alan : Emir de alır

Teknolojiyi üretemeyen ülkeler: Teknoloji karşısında boyun eğmek zorunda kalır, bu sebeple bizim acilen yerli ve milli üretim seferberliği başlatmamız gerekiyor..

İyi günler

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co