Kılıçdaroğlu’nun huyu da size ne oldu Sayın Gül ve Arınç?

Kılıçdaroğlu’nun huyu da size ne oldu Sayın Gül ve Arınç?

CHP Ülke ’de ne zaman bir birlik olsa, birlikteliğe yol alsa muhalefet yapacak ya! Hemen karşı atağa geçerek konuyu dahi anlamadan muhalefet yapma hastalığı var. Hani bir deyim vardır. ”Çomak sokmak” işte bu deyim tamda CHP’ ye münhasır…

15 Temmuz darbe girişiminde Ülkemizin nasıl bir uçurumdan döndüğünü hiç düşünmeyen CHP her fırsatta darbecilerin yanında olmuştur. Ey Kılıçdaroğlu!  Şu an CHP’nin başındaysanız hain darbe girişimini püskürten aziz millete ve devletin başında dik duruş sergileyen Erdoğan gibi bir liderin olmasına borçlusunuz.  Darbe girişimini aziz milletin püskürtmesi ile ABD, İsrail ve batılı ülkelerin hayalleri yerle yeksan oldu. ABD’nin vesayetine fırsat vermeyen, canı pahasına Cennet Vatanı koruyan aziz milletin evlatlarını korumak, baş tacı etmek vatanına bağlılığın en güzel göstergesidir.

Kılıçdaroğlu siz bu kahraman vatandaşın yanında olmazsanız ülkenize olan sadakatınızı sorgulamaya dahi gerek yoktur. Alınan KHK karşı çıkmanız bunun açık bir misalidir. Neydi alınan karar? Darbecileri emniyete teslim eden kahraman vatandaşı korumak için alınan karar…

Bu karara karşı çıkarak vatandaşın yanında olmuyorsun, yarın vatandaştan nasıl oy isteyeceksin?

CHP’nin her zaman ki; huyu’ da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ e ne oldu? KHK ‘ da “muğlaklık” var demesi ve ardından Eski Meclis Başkanı Bülent Arınc’ın Gül’ ün tweetini retweet yaparak Gül’e seninle aynı fikirdeyim diye cevap vermesi AKP’lilerin, Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisini yol açtı.

Yıldırım : “Darbecileri emniyete teslim eden kahraman vatandaşları korumak için kanun çıkardık. Buna kim itiraz ediyorsa bizim için darbecilerden farkı yoktur” sözleri ile tepki verdi.

Erdoğan ise Gül’ e KHK göndermesinde:” Nasıl olurda bir anda Bay Kemal’in kayığına binersiniz? Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Yazıklar olsun” diyerek tepkisini dile getirdi.

Gül’ ün bu açıklamaya da cevabı gecikmedi. “Gerekli gördüğüm durumlarda görüşlerimi açıklamaya devam edeceğim.”  gibi cevapları hiç hoş karşılayamıyorum. Birilerinin esaretine girmiş olabilmesinden de endişeleniyorum. Sayın Abdullah Gül’ ün özellikle birlik olacağımız şu günlerde bu gibi karşı fikir üreterek ülke düşmanlarına fırsat vermemesi temennimizdir. Cumhurbaşkanlığı gibi bir görevde bulunan bir siyaset erbabının daha itidalli konuşması ülkenin menfaatine olacağına inanıyorum.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sallapati konuşmasını anlarım da size yakıştıramadım Sayın Gül Bülent Arınç ta bir kıvılcım bekliyormuş demek ki Gül’ün açıklamaları ile ruh halini dışa vurdu. Bu aziz millet öyle bir millet ki; ülkesine zarar vereni asla unutmaz. Ülke faydasına çalışanını da baş tacı eder.

Aziz milletin başına taç olmak isteyen devletine, Cumhuruna sahip çıkar. Dünyanın üzerimize geldiği günümüzde birlik olma mecburiyetimiz vardır.

Huylu huyundan vazgeçer mi? Bırakalım Kılıçdaroğlu’nu huylarını sergilesin…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co