Kılıç, “Oyuncular kadro dışı bırakılmıştır”

Kılıç, “Oyuncular kadro dışı bırakılmıştır”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesispor As Başkanı Bekir Kılıç Payas maçında çıkan saha içi krizi hakkında basın açıklaması yaptı.

Bekir Kılıç yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumun’da oynanan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor – Payasspor maçında karşılaşmanın ikinci yarısında Saha içerisinde yaşanan Kalecimiz Ramazan Haklı ile Defans oyuncumuz Muhammet Ali Yenilmez arasında yaşanan sözlü ve fiziki tartışmadan dolayı kulübümüz bir basın açıklaması yapma zorunluluğu görmüştür.

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz ikinci yarıya bir galibiyet ve bir beraberlik alarak iyi bir başlangıç yapmıştır. Kadrosuna söz verdiği gibi Kahramanmaraş’lı oyuncularla şekillendiren kulübümüz bugün mutlak galibiyet parolası ile çıkmış olduğu Payasspor maçında erken dakikalarda golü bularak ve planlamış olduğu oyun stratejisini sahaya yayarak 90 dakika sonunda 3 puanı almak istiyordu. Daha sonra beraberliği yakalayan misafir takım sahaya uyguladığımız ataklara karşılık vermekte zorlanarak ilkyarıyı 1-1 beraberlikle kapattık.

İkinci yarının ilk dakikalarında rakibe baskı kurmaya başlamış ve planladığı oyuncu değişiklikleri ile rakibe üstünlük planlamaktaydı. Maçın 55. Dakikasında kalemizde gördüğümüz çokta tehlikeli olmayan bir atak sonrası Kalecimiz Ramazan Haklı ile Defans oyuncumuz Muhammet Ali Yenilmez arasında yaşanan spor müsabakalarında görmek istemediğimiz sözlü ve fiziki olaylar olmuştur. Bu olaylar sonrasında 2 oyuncumuz Hakem tarafından Kırmızı kartla cezalandırılarak Takımız sahada 9 kişi mücadele etmek zorunda kalmıştır. Yaşanan bu olaylar sonrası her iki oyuncumuzda şu anda süresiz kadro dışı bırakılmış olup, Savunmaları alındıktan sonra sözleşmelerinin fesih ya da devamı ile ilgili yönetim kurulu kararı verilecektir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporda önce Ahlakı ön planda tutan bir kulüp olduğundan dolayı bugün taraftarımız önünde yaşanan bu uygunsuz olaylardan dolayı hem taraftarlarımızdan hem de kamuoyundan sporcularımız adına özür diliyor ve gereğinin yapılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Yaklaşık 40 dakika 9 kişi oynamalarına rağmen rakibe pozisyon tanımayan mücadeleyi elden bırakmayan diğer oyuncularımız kutluyoruz.  Kulübümüz bir daha bu şekilde olumsuz olayların olmaması için gerekli tedbirleri alacak olup sporu çirkinleştiren her kim olursa olsun gerekli cezayı verecektir.

Karşılaşmanın son dakikasına kadar desteğini esirgemeyen Taraftarlarımıza ve mücadeleyi elden bırakmayan futbolcularımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co