Kılıç; “Milletin size her zaman ihtiyacı vardır”

Kılıç; “Milletin size her zaman ihtiyacı vardır”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bekir Kılıç, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla gazetecilerin bayramını kutladı.

Kılıç; “Demokrasilerde en önemli özgürlüklerin başında ifade ve haber alma özgürlüğü bulunmaktadır. Bunun en önemli örneğini yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünde basınımızın demokrasiden ve milletimizden yana sergilediği kararlı, keskin ve net tutumu ile milletimizi doğruya yönlendirmesi ile görmekteyiz. Milli birlik ve beraberliğimizi koruyucu, demokrasiden yana yayın anlayışlarından dolayı basın mensuplarımız her türlü övgüyü hak etmektedirler. İçinde bulunduğumuz, iletişim araçlarının eskiye oranla her geçen gün çeşitliliğinin ve sayısının arttığı ve her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu, modern dünyada tartışmasız bir şekilde kabul görmektedir.

Şehrimizde, bölgemizde, ülkemizde ve Dünya’da yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, en önemlilerinden biri ise yerel basınımızın ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayarak özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı hassasiyetle devam ettireceklerine inanıyorum.
Mesai kavramı olmaksızın zor şartlarda görev yaparak toplumun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi hassas bir görevi yerine getiren başta yerel basın mensupları olmak üzere tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayram’ını kutlar çalışma hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co