Kılavuzlu Sulama Birliği olağanüstü toplandı

Kılavuzlu Sulama Birliği olağanüstü toplandı

Kılavuzlu Sulama Birliği Olağanüstü meclis toplantısı gerçekleştirerek elektrik sistemi ile çalışan pompa istasyonlarının sulamış olduğu tarım arazilerine sulama suyu verilmesi kararı meclis üyeleri tarafından alındı.

Olağanüstü Meclis toplantısına 201.Şube Müdürlüğü Teknik personelleri, Dulkadiroğlu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, meclis üyeleri ve çiftçiler katıldı.

Kılavuzlu Sulama Birliği Başkanı Mehmet Sarı; “Perşembe günü olağanüstü meclis toplantısını gerçekleştirdik. Meclis üyelerimize ve DSİ bölge müdürüne çok teşekkür ederim. Bu kararın çiftçilerimize ve kurumumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kılavuzlu Sulama Birliği geniş bir alana hitap etmektedir ve bu alandaki çiftçilerimize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız” dedi.

SONY DSC

Birlik Müdürü Mahir İmalı fiyatları ve kararları meclis üyelerine okudu. Kılavuzlu Sulama Birliği Başkanı Mehmet Sarı oylamaya sunması ile kararlar kabul edildi.

Olağanüstü Meclis toplantısında alınan kararlar ise;

-Pompajlı alanlarda sulama yapan çiftçilerden sulama beyanları 1.ürün için 16 Haziran 2017 tarihine kadar alınacak; sulama ücreti Akedaş’a faturalar aylık olarak ödendiği için pelin olarak alınacaktır.

-Pompajlı ve cazibeli alanlarda suyu belirtilen kurallar dışı kullanan ve zarar veren çiftçilere 25.11.2016 tarihinde yapılan 6.Olağan Meclis toplantısında belirlenen yaptırımlar uygulanacak.

-Pompajlı alanlarda ekim yapan çiftçilerde 1.ürün ekimine bakılmaksızın 2.ürün indirimi uygulanacaktır.

-Pompajlı alanlarda ekim yapan çiftçilerden sulama beyanları 1.ürün için 16 Haziran 2017 tarihine kadar alınacaktır. Bu tarihten sonra gelen çiftçilere aylık %2 gecikme faizi uygulanacaktır.

-Pompajlı alanlarda 2.ürünlerde beyan verme tarihi 31 Temmuz 2017’ye kadar olup ilk taksit beyan verme sırasında alınacaktır. 2.Taksit ise 30 Kasım 2017 tarihine kadar ödenecektir.

SONY DSC

-Pompajlı alanlarda ürünlerin tamamına sulama sezonu süresince toplam 8 su verilecektir.

-Tarım alanlarından en az %50 beyan alınmadığı takdirde pompa istasyonlarına su verilmeyecektir.

-Pompajlı sahalarda 1. Ve 2. Ürünlerde aynı fiyat uygulanacaktır.

-Bahçe sulamaları, pamuk sulamaları ile birlikte sona erecektir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co